Haberler
Giriş Tarihi : 31-10-2020 22:39   Güncelleme : 31-10-2020 22:49

İzmir Depreminde Bilanço Ağırlaşıyor: 39 Vefat, 823 Yaralı

İzmir'de yaşanan depremde ölü ve yaralı sayısı artmaya devam ediyor.

İzmir Depreminde Bilanço Ağırlaşıyor: 39 Vefat, 823 Yaralı

Merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi olan 6,6 büyüklüğünde depremde ölü ve yaralı sayısı ne yazık ki artmaya devam ediyor. DAFAD, İzmir'deki depremde vefat eden vatandaş sayısının 39'a yükseldiğini bildirdi. İzmir’de halen 9 binada arama arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı son açıklamada "Servislerimizde yatan toplam 243 hastamız var. " dedi.

Bakan Koca, açıklamasında şu ifadelere yer verdi. 

"Servislerimizde yatan toplam 243 hastamız var. Maalesef an itibarıyla 35 canımız hayatını kaybetti. Toplam 823 kişi sağlık kuruluşlarımıza müracat etti. Şu an yoğun bakımlarımızda 8 hastanın olduğunu, 3 hastamızın durumunun ağır olduğunu söyleyebilirim. Diğer hastalarımız serviste takip ediliyor. Bu anlamda ciddi bir sorun olmadığını söyleyebilirim. Şu ana kadar ameliyatı, müdahalesi yapılan 15 hastamız oldu. Müdahalesi yapılan hastalarımızda ciddi bir durumun olmadığını söyleyebilirim.

Bugüne kadar örneğini görmediğimiz şekliyle salgın döneminde bir deprem felaketiyle karşı karşıyayız. Bu dönemde salgınla mücadele ederken tedbirlere hassasiyetle vatandaşlarımızdan uymalarını özellikle istiyoruz. Deprem afetiyle mücadele ederken salgına yenik düşmemeliyiz. Şu dönemde çadırlarda, yemek yerken veya kalabalık ortamların kurtarma ekipleri dahil olmak üzere oluştuğunu görüyoruz. Bu anlamda görevlilerin daha yoğun eleman ama bu elemanları süreklilik sağlamak açısından dinlendirerek, özellikle salgınla mücadelede tedbirlere uymalarını sağlayarak hareket etme gayreti içindeyiz."