Haberler
Giriş Tarihi : 17-07-2021 15:10   Güncelleme : 17-07-2021 15:10

Kaçak Afgan Tarafından Taşla Başı Ezilen Türk Kız Çocuğu İçin Mahalleli Ayakta

Kocaeli Gebze'de, kaçak Afgan A.M.’nin (20) cinsel istismarda bulunmaya çalıştığı, direnince de başını taşla ezdiği 17 yaşındaki A.A.’nın tedavisi devam ederken, mahalleli protestoda bulundu.

Kaçak Afgan Tarafından Taşla Başı Ezilen Türk Kız Çocuğu İçin Mahalleli Ayakta

Gebze’nin Pelitli Mahallesi’nde pazartesi günü, dershaneden dönen A.A.’yı (17) takip eden Afgan A.M., kız çocuğunu ağaçlık alana sürükleyerek cinsel istismarda bulunmaya çalıştı. A.M. daha sonra AA'yı başını taşla ezerek yol kenarına sürükleyip, yakınlarda bulunan bir palet fabrikasındaki kişilerin yanına giderek yolda baygın bir kişiyi gördüğünü söyleyerek yardım istedi.

İhbar üzerine gelen ambulansla A.A. Gebze’de bulunan özel bir hastaneye kaldırılıp yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Jandarmanın yaptığı araştırmada, olayı gerçekleştirdiği belirlenip gözaltına alınan A.M. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pelitli Mahallesi’nde oturan vatandaşlar, dün akşam saatlerinde bir araya gelerek olayı protesto etti. Jandarmanın yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde yaklaşık 300 mahalleli, olayın gerçekleştiği alana kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Daha sonra kalabalığa seslenen mahalle muhtarı Zafer Ceyhanlı, içlerinin kan ağladığını, bir muhtar olarak A.A'nın amcası, komşusu olarak koruyamadığı için vicdanen kendisini suçlu hissettiğini ifade etti.

"Bir Sefer Unutmamızın Bedeli Çok Ağır Oldu"

Kızının evine giderken hiç tanımadığı, bilmediği bir kişi tarafından zulme uğrayıp yaşam mücadelesi verdiğini belirten M.A. ise, "Buraya geleli 2 yıl oldu. O yollardan ben, abisi veya annesi götürüyorduk, ama bir sefer onu unuttuk, onu unutmamız bize çok ağır oldu, cezasını bize çok ağır verdiler. Benim kızımın başına gelenin, bir başkasının eşinin, kızının başına gelmemesi için her türlü platformda, her türlü yasal yollardan hakkımı arayacağım. Bu olayın sonuna kadar gideceğim" dedi.