Haberler
Giriş Tarihi : 01-10-2020 19:29   Güncelleme : 01-10-2020 19:29

Kadına Yönelik Şiddet Artarak Devam Ediyor: Cani Adam Kendisini Reddeden Kadını Öldürdü

Hatay'da başka bir kadını tehdit ettiği için 8 yıl 3 ay ceza alan Erdoğan Küpeli adlı şahıs tutuksuz yargılanmaya devam ederken başka bir kadını öldürdü.

Kadına Yönelik Şiddet Artarak Devam Ediyor: Cani Adam Kendisini Reddeden Kadını Öldürdü

Hatay’da yaşayan 29 yaşındaki Gülay Mübarek´i 2016 yılında sosyal medya uygulamaları üzerinden taciz ve tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınan sözleşmeli öğretmen Erdoğan Küpeli, sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Küpeli, yargılandığı davalarda ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından toplam 8 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Tahliye edildikten sonra ilçedeki bir yerel gazetenin dağıtım işinde çalışmaya başlayan Erdoğan Küpeli, bugün saat 11.00 sıralarında Tufanpaşa Mahallesi’ndeki bir markete gelerek, arkadaşlık teklifine olumsuz yanıt veren kasiyer Tuğba Keleş’i vurdu. Keleş hayatını kaybederken, Küpeli aynı tabancayla intihar girişiminde bulundu. Tuğba’nın ölüm haberi üzerine daha önce Erdoğan Küpeli’nin hedefi olan ve şikayetiyle ceza almasını sağlayan Gülay Mübarek Twitter hesabından adeta isyan etti.

Gülay Mübarek paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Ölüyorum üzüntüden sinirden. Erdoğan Küpeli, Tuğba Keleşi vurmuş, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmış. Erdoğan Küpeli 4 yıl boyunca beni taciz ve tehdit etmişti uzun mücadele sonunda 8 yıl 6 ay ceza almıştı ama ceza daha onanmadığı için tutuksuzdu. Bugün Tuğba’yı vurdu. Bu adama bana yaptıkları için 8 yıl 6 ay ceza verdiniz ama tutuklamadınız. O da bundan cesaret alarak uzun süredir taciz ve tehdit ettiği Tuğba Keleş’i vurdu. Kendine de sıkmış umarım geberirsin Erdoğan Küpeli. Tuğba, sana söz sen iyileş beraber saracağız yaralarımızı. Erdoğan Küpeli’nin vurduğu Tuğba 1 ay önce bana yazmış ama öyle yoğun ki dm görmemişim. Daha dün başka iletişim kanallarından bana ulaşmaya çalıştı, biz bugün konuşacaktık Tuğba ile. Konuşup neler yapabiliriz diye bakacaktık . Tuğba bugün vuruldu Erdoğan Küpeli vurdu onu. Ben söyledim bu adam katil dedim. Beni öldürmeye geldi 4 sefer dedim. 4 sene içinde 5 kere ev değiştirdim ben. Bu adam beni bulsaydı beni de vuracaktı. Yaşıyor olmamın tek sebebi sadece şans. Tuğba’yı vurdu ama katil Erdoğan Küpeli. Tutuklamak için yeterlidir umarım. 4 yıl boyunca mücadele etmediğin alan ve kişi kalmıyor. Dünyayı alıyorsun karşına, tırnaklarınla kazıya kazıya ceza aldırıyorsun ama hukuk sana diyor ki sen biraz daha dışarda kal bak bakayım taciz edecek vuracak kadın kalmış mı?”