Haberler
Giriş Tarihi : 22-10-2020 16:48   Güncelleme : 22-10-2020 16:48

Kadir Şeker Etkisi: İzmir'de Bir Kadın Caddede Dayak Yerken Kimse Müdahale Etmedi

İzmir'de,bir kadın yol ortasında erkek şiddetine maruz kalırken olaya yoldan geçen kimse müdahale etmedi. Durum, 'Kimse Kadir Şeker olmak istemedi' şeklinde yorumlandı.

Kadir Şeker Etkisi: İzmir'de Bir Kadın Caddede Dayak Yerken Kimse Müdahale Etmedi

İzmir'in Basmane ilçesinde meydana gelen olayda, saldırgan şahıs yolun ortasında bir kadını tekme tokat dövdü. Olay bölgede bulunan bir kamera tarafından kayıt altına alınırken, görüntülerde adamın yere düşürdüğü kadına tekme ve tokatlarla acımasızca vurduğu görüldü. Bu sırada yanlarına gelen 4 kişinin ise olayı sadece izlemeleri hem tepki çekti hem de "Kimse Kadir Şeker gibi olmak istemiyor" yorumlarını beraberinde getirdi.

Videoda yanlarından geçen araçların da durup şahsı engellemediği görülürken, kadına şiddet olayı dakikalarca cadde ortasında devam etti.

Kadir Şeker Kimdir

Konya'da Özgür Duran'ın sevgilisi Ayşe Dırla'ya şiddet uyguladığı gerekçesiyle olaya müdahale etmek isteyen Kadir Şeker, çıkan kargaşa sırasında yanındaki bıçağı çıkartarak Duran'ı bıçaklamıştı. Duran aldığı bıçak darbesiyle hayatını kaybederken, Şeker son mahkemesinde 12.5 yıl hapis cezası almıştı.