Haberler
Giriş Tarihi : 26-09-2020 20:48   Güncelleme : 26-09-2020 20:48

Kaftancıoğlu: İsmimi Kullanarak Para Talep Ediyorlar

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bazı dolandırıcıların adını kullanarak yurttaşları dolandırdığını ifade etti.

Kaftancıoğlu: İsmimi Kullanarak Para Talep Ediyorlar

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada bazı dolandırıcıların ismini kullanarak vatandaşlardan satış ya da bağış karşılığı para talep ettiğini belirterek, dolandırıcılara karşı "Dikkatli olun" uyarısı yaptı.

Kaftancıoğlu'nun açıklaması şu şekilde:

"Son günlerde vatandaşları arayarak ya da kapısını çalarak ismini referans gösteren ve kitap satışı yaptığını söyleyen dolandırıcılar olduğunu üzülerek öğrendiğini ifade eden Kaftancıoğlu, konuyla ilgili harekete geçerek ismini kullanarak haksız kazanç elde edenlerle ilgili yasal işlem başlatacağını duyurdu.

Bu kişilere asla itibar edilmemesini ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bildirilmesini isteyen Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Sizlerden partimiz ya da şahsım adına bağış talep edenlerle ya da sizlere satış yapmak isteyenlerle karşılaştığınızda bilgi için ‘chpistanbul@chpistanbul.org.tr‘ye mail atabilirsiniz. Şahsım adına hiçbir satış ya da bağış faaliyeti olmadığının bir kez daha altını çizerek söz konusu dolandırıcılar hakkında suç duyurusunda bulunacağımı kamuoyunun bilgisine sunarım."