Haberler
Giriş Tarihi : 20-09-2021 11:07   Güncelleme : 21-09-2021 13:02

Kahraman Türk Polisi Kalacak Yerleri Olmadığı İçin Parkta Yatan Öğrencilere Müdahale Ederek Bir Kez Daha Vatanı Kurtardı

Çevik kuvvet ekipleri kalacak yerleri olmadığı için parkta yatan öğrencilere müdahale etti.

Kahraman Türk Polisi Kalacak Yerleri Olmadığı İçin Parkta Yatan Öğrencilere Müdahale Ederek Bir Kez Daha Vatanı Kurtardı

Üniversiteli gençler yetersiz kalan devlet yurtları, aşırı pahalılık nedeniyle kiralayamadıkları evler ve özel yurtlar nedeniyle barınma sorunu yaşıyor.

KYK yurdu başvuruları sonuçsuz kaldığı için barınacak yer bulamayan öğrenciler Kadıköy'de bulunan Bedia Muvahhit Sokak'taki Yoğurtçu Parkı'nda banklarda yattı.

"Barınamıyoruz" ismiyle bir eyleme başlayan gençlere ise çevik kuvvet müdahale etti. Gece saat 1.00 sıralarında meydana gelen olayda polis ekipleri öğrencilere "Dağılın, evinize gidin yoksa müdahale edeceğiz" dedi.

Öğrenciler ise gidecek yerleri olmadığı için orada olduklarını söylediyse de "kahraman Türk polisi" kalacak yerleri olmayan öğrencilere müdahale ederek vatanı bir kez daha kurtardı.

Öğrencilerin eylemine katılan ve montunu yastık yaparak bankta yatan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal "Burası saraydan rahat" diye konuştu.

Resim