Haberler
Giriş Tarihi : 09-03-2021 12:07   Güncelleme : 09-03-2021 12:07

Kapıkule'de 43 Kilogram Uyuşturucu Ele Geçirildi

Kapıkule Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirilen aramalarda 43 kilo 680 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Kapıkule'de 43 Kilogram Uyuşturucu Ele Geçirildi

Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Kapıkule Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirilen iki aramada, toplam 43 kilo 680 gram uyuşturucu ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce gerçekleştirilen ilk operasyonda, Türkiye'ye giriş yapmak üzere Kapıkule Gümrük Kapısı'na gelen bir tırın rutin kontrollerinde tırda bulunan malzeme dolabında şüpheli paketlerin bulunduğu tespit edildi.

Bunun üzerine araç x-ray cihazından geçirilen araçta bulunan paketler, daha sonra narkotik dedektör köpeğin de tepki vermesi üzerine açıldı. Açılan paketlerden çıkarılan uyuşturucunun test cihazında yapılan analizinde ecstasy olduğu belirlendi. Toplam 35 paketteki 40 kilo 680 gram uyuşturucuya ilişkin yapılan soruşturmada, alıcıların kentte bir benzinlikte beklediği bilgisine ulaşıldı. Emniyet birimlerinin katılımıyla yapılan operasyonla birlikte şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı.

İkinci operasyonda ise Gümrük Muhafaza ekipleri Türkiye'ye gelen bir otomobilden şüphelenerek arama gerçekleştirdi. Söz konusu araç da önce x-ray cihazı ile daha sonra da narkotik dedektör köpekle arandı. Köpeğin tepki verdiği bagajdaki yedek lastik içinde bulunan 12 pakette esrar olduğu belirlendi. Arama neticesinde toplam 3 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Uyuşturucu maddelere el konulurken sorumlular ise gözaltına alındı.