Haberler
Giriş Tarihi : 13-03-2021 18:42   Güncelleme : 13-03-2021 19:08

Kararsızlar Anketi: Seçmenin Asla Oy Vermem Dediği Partiler

MetroPOLL Araştırma Şirketi, "Asla oy vermem dediğiniz siyasi parti var mı? Varsa hangisi?" araştırması yaptı. AKP'li seçmenlerin yüzde 30.9'u CHP'ye, yüzde 1.0'ı İYİ Parti'ye 'asla oy vermeyeceğini' söyledi.

Kararsızlar Anketi: Seçmenin Asla Oy Vermem Dediği Partiler

MetroPOLL Araştırma Şirketi'nin kurucusu Özer Sencar, şubat ayında Türkiye genelinde yaptıkları 'Kararsızlar' araştırmasının sonuçlarını yayınladı.

Araştırmada katılımcılara "Asla oy vermem dediğiniz siyasi parti var mı? Varsa hangisi" diye soruldu. AKP'li seçmenlerin yüzde 30.9'u CHP'ye, yüzde 1.0'ı İYİ Parti'ye "asla oy vermeyeceğini" söyledi. CHP'li seçmenlerin ise yüzde 60.4'ü AKP'ye, yüzde 14.3'ü HDP'ye "asla oy vermeyeceğini" belirtti. 

HDP'li seçmenler arasında "AKP'ye oy vermeyeceğini" söyleyenlerin sayısı yüzde 64.1, MHP'ye oy vermeyeceğini söyleyenlerin sayısı ise yüzde 13.1 olarak belirlendi.

İYİ Partililerin de yüzde 47'si AKP'ye, yüzde 28.'i HDP'ye asla oy vermeyeceğini söyledi. 

Sencar, söz konusu sonuçları kişisel Twitter hesabında "Şubat ayında Türkiye genelinde yapılan 'Kararsızlar' araştırmasından gündeme uygun bir veri. Dikkatle incelemenizi tavsiye ederim" notuyla paylaştı.