Haberler
Giriş Tarihi : 26-02-2021 15:52   Güncelleme : 26-02-2021 15:52

Katil Koca: İnsanın Eşini Kıskanması Suç ise Ben Suç İşledim

İzmir'de telefonda oyun oynayan eşi Sibel Akçalı'yı, başka bir erkekle mesajlaştığı düşüncesiyle bıçaklayıp öldüren Kenan Akçalı, ''İnsanın eşini sevmesi, kıskanması suç ise ben suç işliyorum" dedi.

Katil Koca: İnsanın Eşini Kıskanması Suç ise Ben Suç İşledim

25 Nisan 2019'da, İzmir'in Konak ilçesi Kahramanlar Mahallesi'nde emekli işçi Kenan Akçalı, tartıştığı eşi Sibel Akçal'yı mutfaktan aldığı bıçakla ağır yaraladı. Çiftin evde bulunan kızları G.A.’nın çığlıklarını duyan bina sakinleri, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Sibel Akçalı, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Polis ekipleri, Kenan Akçalı'yı yakalayarak, gözaltına aldı.

Başlatılan soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan çiftin kızı G.A., babasının, telefonla oyun oynayan annesini, başka bir erkekle mesajlaştığını zannedip bıçakladığını anlattı. Sevk edildiği adliyede tutuklanan Kenan Akçalı hakkında ‘'Kasten öldürme'’ suçundan dava açıldı.

İzmir 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamanın bugünkü karar duruşmasına tutuklu sanık Kenan Akçalı, SEGBİS ile katıldı. Duruşmada son savunması sorulan Kenan Akçalı, "Ben bilerek kimseye, hiçbir canlıya zarar vermem. Bu benim yapıma uygun değil. Eşimi çok seviyorum. Son nefesime kadar da çok seveceğim. İnsanın eşini sevmesi, kıskanması suç ise ben suç işliyorum. Eşime tek tokat atmış biri değilim. Olay günü eşime mesaj geldi. Bunun üzerine tartıştık. Kızım, telefonu alarak kırdı ve odasına girip, kapıyı kilitledi. Sinirlenip bıçağı aldım. Benim amacım kızımı korkutmaktı. Eşimin ailesinden af diliyorum. Ben masumum" dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Kenan Akçalı’ya indirim uygulamadan ''Kasten öldürme’' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.