Haberler
Giriş Tarihi : 30-09-2021 12:51   Güncelleme : 30-09-2021 12:51

Kaymakam, Kendisine 'Hoş Geldiniz' Diyen Öğretmeni Sınıftan Kovdu

Artvin'de bir kaymakamın bir öğretmeni aşağıladığı ortaya çıktı.

Kaymakam, Kendisine 'Hoş Geldiniz' Diyen Öğretmeni Sınıftan Kovdu

Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde, Kaymakam Faruk Saygın Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yol TV'nin aktardığı habere göre bu ziyarette bir sınıfa giren Saygın sınıftaki öğretmenin kendisine "Hoş geldiniz" diyerek elini uzatması üzerine sinirlenerek "Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle" dedi.

Kaymakam'ın öğretmeni sınıftan kovması üzerine açıklama yapan Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu, "Kimse unutmasın kapıkulu değil öğretmeniz" dedi.

Olayı anlatan Emiralioğlu, "Bugün ÇPAL’ye okul ziyaretinde bulunan Kemalpaşa İlçe Kaymakamı M. Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine 'Hoş geldiniz' diyen öğretmene 'Bu ne hadsizlik' diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söylemiştir.

Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık Kaymakam, sen kimsin, ücretli misin diyerek tehditvari konuşmuştur, ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur. Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.