Haberler
Giriş Tarihi : 09-09-2021 11:01   Güncelleme : 09-09-2021 11:01

Kaymakamlık Aşı Karşıtlarının Mitingine İzin Vermedi

Maltepe Kaymakamlığı, aşı karşıtlarının iddialarını yalanlayarak "Büyük Uyanış" ismiyle düzenlenecek mitinge izin verilmediğini duyurdu.

Kaymakamlık Aşı Karşıtlarının Mitingine İzin Vermedi

11 Eylül'de Maltepe'de toplanarak miting düzenleyecek aşı karşıtlarına Kaymakamlık'tan izin çıkmadı. ''Büyük Uyanış'' mitinginde bir araya gelecek aşı karşıtlarının 'izin aldık' açıklamalarını yalanlayan Kaymakamlık, Valiliğin böyle bir izin vermediğini belirtti.

Miting için izin başvurusunu yapan Anadolu Birliği Partisi’nin Genel Başkanı Bedri Yalçın, Kaymakamlık'tan yapılan açıklamaya rağmen mitingin gerçekleştirileceğini söyledi.

Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Engellendi

Aşı karşıtlarının 'farklı şehirlerden kaldırılan otobüslerle miting düzenlenecek' ifadelerini yalanlayan Maltepe Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada ise, "Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında Maltepe Kaymakamlığının izinleriyle 11.09.2021 tarihinde Maltepe Miting Alanı’nda 'Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor' konulu bir miting düzenleneceği yönünde haber ve paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu etkinliğin düzenlenmesi için izin verilmesi talebiyle Anadolu Birliği Partisi tarafından 23.08.2021 tarihinde Kaymakamlığımıza yapılan başvuruya; toplu yapılacak etkinliklerin Covid-19 virüsünün bulaş riskini artıracağı ve salgınla mücadele çalışmalarını olumsuz yönde etkileyebileceği değerlendirilerek izin verilmemiştir" denildi.