Haberler
Giriş Tarihi : 18-11-2020 13:24   Güncelleme : 18-11-2020 13:24

Kemal Kılıçdaroğlu Alaattin Çakıcı Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yönelik tehdit ve hakaret içeren paylaşımda bulunduğu gerekçesiyle Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu Alaattin Çakıcı Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın "Devletimiz ve Sayın Devlet Bahçeli hakkında açıklamalar yapan Kemal Kılıçdaroğlu'na açıklamadır" başlığıyla paylaştığı mektupta kendisine hakaret etmesi ve tehditler savurması nedeniyle Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde Çakıcı'nın sosyal medyadaki paylaşımı aktarılarak "(Çakıcı) Bu yazı ile CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na hadsiz, seviyesiz sözlerle hakaret ettiği gibi genel başkanı tehdit etme cüretini ortaya koymuştur" denildi.

Dilekçede, "Kılıçdaroğlu'nun suç örgütü liderleriyle aynı düzlemde buluşma olasılığı bulunmadığı gibi hakaret ve tehdit eylemlerinin hesabını sormama ihtimalinin de olmadığı" belirtilirken İzmir Milletvekili Kılıçdaroğlu'na yönelik hakaretin 'kamu görevlisine karşı hakaret' suçu kapsamında kaldığına, yazıdaki bazı sözlerle de Kılıçdaroğlu'nun açık şekilde tehdit edildiğine yer verildi.