Haberler
Giriş Tarihi : 15-01-2021 10:24   Güncelleme : 15-01-2021 10:24

Kemal Kılıçdaroğlu: Bugün Yarın Aşı Olacağım

Kemal Kılıçdaroğlu, "Dün akşam sayın Sağlık Bakanı aradı, çağrı yaptı. "Tabii" dedim. "Ben de gerekirse refakat ederim" dedi. Bugün, yarın aşı olacağım" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Bugün Yarın Aşı Olacağım

Çin tarafından geliştirilen Sinovac aşısına ilişkin kaygısı olmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Liyakatten bahsediyorum ben. Doktorlar aşı olmamızı söylüyorsa aşı olacağız. Aşı olmak gerekiyor" dedi. Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle oldu:

"Aşı olunması gerekiyorsa Bilim Kurulu'nun sözcüsü olacaktı kamuoyuna o açıklama yapacaktı. İnsanlarda güvenip gider aşı olacaktı. Kaldı ki 1.5 milyon kişilik aşımız var. Yeni aşıların gelmesi lazım. Kamuoyuna aşı takvimi sunulması lazım. Vatandaşların tedirginliğe kapılmalarına gerek yok. Zaten bu aşı küçük dozda yapılıyor dolayısıyla vücut dirençli hale geliyor koronavirüse karşı."

İşsizlik sorununa değinen Kılıçdaroğlu, "Bir siyasi iktidarın temel ölçütü, işsizliği ne kadar çözmüş, istihdamı ne kadar arttırmış ölçütü budur. İnsanların kendilerini işsiz bırakan iktidara dur demeleri lazım. Sandığa gidecek. İş yoksa oy yok diyecek" ifadelerini kullandı.

İşsizliğe ve ekonomideki kötü gidişata rağmen AKP'ye oy verenleri eleştiren Kılıçdaroğlu şu sözleri kaydetti: "İşsizlik sorununa atılacak ilk neşter, kaynaklarının yatırım için harcanacak olmasıdır. Türkiye, Londra'daki bir avuç tefeciye milyarca lira faiz ödüyor. Vatandaştan topladığınız vergiyi faiz olarak öderseniz istihdam yaratamazsınız. Fabrikaların olması lazım. Bu bir ekonomik ve siyasi tercihtir. Eğer tercih yatırıma dönüşebilseydi işsizlik olmazdı. 18 yıldır yöneten insanlar Türkiye'yi bu noktaya getirdi. Gençlerin düşünmesi lazım. 18 yıldır istediği kararı çıkarıyor, istediği kişiyi atıyor. Neden bu fakirlik, yoksulluk var? Açlık var bu ülkede. Açlığın olduğu ülkede temel sorun siyasi iktidardır. Önümüze sandık gelecek. AK Parti'ye oy veriyorsan işsizlikten şikayet etmeyeceksin. "Kendim ettim kendim buldum" diyeceksin. 10 milyon işsiz varsa bir ülkede gelecek olmaz. Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Sandık geldiğinde emekten yana tercihimizi kullanmalıyız.