Haberler
Giriş Tarihi : 26-01-2021 11:07   Güncelleme : 26-01-2021 11:07

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan Gece Rüyasında Kılıçdaroğlu Kabusu Görüyor

Kemal Kılıçdaroğlu kendisine "tek adamcağız" diyen Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan Gece Rüyasında Kılıçdaroğlu Kabusu Görüyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Şu anda CHP’de tek adamcağız siyaseti işliyor. Esasen Türkiye’de CHP’ye ait bir siyaset yoktur. Hatta CHP diye bir parti olup olmadığı tartışmalıdır" sözlerine yanıt verdi. 

Cumhuriyet’ten İpek Özbey'e konuşan Kılıçdaroğlu, "Sayın Erdoğan ‘tek adamlık’ konusunda kendisine yol arkadaşı arıyor. Bunu yaparken de beni bu kez "Bay Kemal" üzerinden değil, "Adamcağız" diyerek aklınca küçümsüyor. Kendi havuz medyası da beni "Çöpçüler Kralı" olarak tanımlamıştı. Bu söylemler zavallılığın ve korkunun eseridir” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Çünkü Erdoğan şunu görüyor: Sorunları gören, anlayan ve bu sorunlara çözüm üreten biziz. Onun yarattığı buhranın bütün mağdurları ile görüşen biziz. Emeklilerle, esnafla, öğrencilerle, ev emekçisi kadınlarla, asgari ücretlilerle, işsizlerle, EYT’lilerle, apartman görevlileriyle, sokak satıcıları ve sanatçılarla bir araya gelen, onları dinleyen benim. Bunu yaptığım için rahatsızlık duyuyor, bunu da biliyorum. O ise Sarayında, milletten kopuk bir yaşam sürüyor. Şunu da söyleyeyim gece rüyalarında da "Kılıçdaroğlu kabusu" görüyor. Asabiyetinin nedeni bu. Bağırıp çağırırsam, davalar açarsam bu kabustan kurtulurum sanıyor. Ama kurtulamaz. Çünkü beni susturamaz. Yapılacak ilk seçimde, Allah’ın izni, milletin desteğiyle o makamdan ayrılacak. Millet, Saray sosyetesinden de kurtulacak. O güne kadar, kabusları da sürecek."