Haberler
Giriş Tarihi : 01-10-2021 08:58   Güncelleme : 01-10-2021 08:58

'Kendini Arayan Türk'ten İlk Açıklama

"Kendini arayan Türk" olarak dünya gündeminde yer bulan Beyhan Mutlu'dan ilk açıklama geldi.

'Kendini Arayan Türk'ten İlk Açıklama

Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen olayda jandarma ekipleri bir şahsın kaybolduğu ihbarını alarak harekete geçmiş, Çayyaka Mahallesi kırsalında başlatılan arama çalışmalarına bölge sakinleri de destek vermişti.

Arama çalışmalarına katılan Beyhan Mutlu, ekiplerin kendisinin ismini bağırmaya başlaması üzerine durumu fark ederek ekiplere tam olarak kimi aradıklarını sormuş ve olay ortaya çıkmıştı.

Sonrasında ise Beyhan Mutlu dünya basınında "Kendini arayan Türk" olarak yer bulmuş, olay büyük ses getirmişti.

Beyhan Mutlu'dan İlk Açıklamada

Olaya ilişkin açıklama yapan Beyhan Mutlu, "Olay günü Mesut arkadaşımla İnegöl’de işlerimizi hallettik. Gelirken de alkol aldık yanımıza. Sonrasında beraber alkol aldık. Vakit geç olunca ’ben dinlenmeye gidiyorum’ diyerek yanından ayrıldım" şeklinde konuştu.

Arkadaşının kendisini tam olarak anlamadığını belirten Mutlu, "Benim geri dönmediğimi görünce meraklanmış. Jandarmayı ve arama kurtarma ekiplerine haber vermiş. Gece 1 gibi uyudum. Sabaha karşı 5 sıralarında uyandım. Dışarıya çıktım. Arama kurtarma ekiplerini görünce yanlarına gittim ne olduğunu sordum. Kayıp biri olduğunu söylediler. Ben de aralarına karışarak, kayıp olan şahsı aramaya başladım. Kayıp kişinin kim olduğunu bilmeden aramaya katıldım. Bir süre sonra Beyhan Mutlu’yu aradıklarını söylediler. İsmimi duyunca soğuk ter döküldü. Beyhan Mutlu’nun ben olduğunu söyledim ama aramaya devam ettiler. Bana inanmadılar. Mesut arkadaşım beni görünce durum ortaya çıktı. Bir anda ortalık karıştı. Onlarla beraber yarım saatten fazla aramalara katıldım. Benim olduğumu bilince ekipler, gülümsediler" ifadelerini kullandı.

Olan Oldu Dünya Umurumda Değil

Olayın dünya basınında yer bulmasına çok şaşırdığını ancak konuya ilişkin haberleri hiç okumadığını söyleyen Mutlu, "Olaydan sonra hep çalıştım. Hiç haber okumadım. Burada telefon çok çekmiyor. İnşaatta çalışıyorum. Kayıp olayında bana destek veren Jandarma Komutanlığı ekiplerine ve arama kurtarma ekiplerine teşekkür ediyorum. Bütün dünyaya selamlar. Olan oldu dünya umurumda değil" dedi.