Haberler
Giriş Tarihi : 21-03-2021 10:18   Güncelleme : 21-03-2021 10:18

Kılıçdaroğlu: Bir Devlet Gece Yarısı Kararnameleri ile Yönetilemez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi hakkında "Bir devlet gece yarısı kararnameleri ile yönetilemez. Bir gece yarısı kararnamesi ile 42 milyon kadının hakkı, hukuku, onların ellerinden alınamaz" ifadelerini kullandı

Kılıçdaroğlu: Bir Devlet Gece Yarısı Kararnameleri ile Yönetilemez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabı üzerinden yayınladığı videoda, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini hakkında konuştu.

Bir devletin gece yarısı kararnameleri ile yönetilemeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bir gece yarısı kararnamesi ile 42 milyon kadının hakkı, hukuku, onların ellerinden alınamaz" dedi.

"İktidardaki zorbaya kadınlar dersini verecek. #İstanbulSözleşmesi geri gelecek!" mesajıyla yayınladığı videosunu izleyen bütün kadınlara seslendiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Haklarınıza, hukukunuza sahip çıkınız. Sizin hayatınızı cehenneme döndürenlerin kimler olduğunu iyi öğreniniz. Çocuklarınızın, kız çocuklarınızın hakkına, hukukuna sahip çıkınız. Ben söz veriyorum, her zaman, her yerde, her ortamda bütün kadınların hakkına, hukukuna sahip çıkacağım. Adalet neredeyse orayı arayacağım. Adaletten yana olacağım. Sizden yana olacağım. Sizin hakkınızdan, hukukunuzdan yana olacağım. Sizin hakkınızı, hukukunuzu her yerde, her platformda sonuna kadar savunacağım, söz veriyorum"