Haberler
Giriş Tarihi : 16-02-2021 14:04   Güncelleme : 16-02-2021 14:21

Kılıçdaroğlu: Devletin Nasıl Yönetileceğini Bilmiyorlar

Kılıçdaroğlu, ''Çarşamba günü bir müjde vereceğim demişti. Açıklama yapmaktan korktular. Devleti yöneten birisi böyle bir açıklama yapmaz. Operasyon gizli yapılır, kimseye haber verilmez.'' dedi.

Kılıçdaroğlu: Devletin Nasıl Yönetileceğini Bilmiyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor.

PKK tarafından alıkonulan 13 kişinin öldürüldüğü Gara katliamı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, "5-6 yıldır defalarca hatırlatılmasına karşın ne yapıldı? Ve şimdi bunların tamamı hayatını kaybetti. Şehit ailelerinin evlerine kor ateşi düştü. Hepimiz yanıyoruz, içimiz yanıyor. Öyle bir noktaya geldik ki şehitleri üzerinden hesaplaşan bir Türkiye. Bir tweet üzerinden kıyamet kopardılar. Şehit şehittir arkadaşlar." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu açıklamalarına, ''Aileler defalarca geldiler. Arkadaşlarımızı görevlendirdik. Olaya iktidarın el atması gerektiğini söyledik. Elimizden gelen her şeyi yaptık. Bu kardeşlerimizin öldüğü haberi geldi. Açıklamayı Malatya Valisi yapıyor; niçin? Cumhurbaşkanlığı, Milli Savunma, İçişleri Bakanlığı'nda oturan birisi var. Aynı şey İdlib'de de olmuştu. Orada da Hatay Valisi yapmıştı. Çünkü hatalarını, kusurları, eksikliklerini biliyorlar. Erdoğan 'Çarşamba günü bir müjde vereceğim' demişti. Açıklama yapmaktan korktular. Devleti yöneten birisi böyle bir açıklama yapmaz. Operasyon gizli yapılır, kimseye haber verilmez. Devletin nasıl yönetileceğini bilmiyorlar.'' şeklinde devam etti. 

Bırakın Devleti Bunlar Köy Bile Yönetemezler

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında, ''Rahmetli Ecevit, terör örgütünün başındaki kişiyi alıp getirirken bile eşine haber vermemiştir. Devlet böyle yönetilir. Bırakın devleti bunlar bir köy bile yönetemezler.'' dedi.