Haberler
Giriş Tarihi : 01-01-2021 18:44   Güncelleme : 01-01-2021 18:51

Kılıçdaroğlu: Erdoğan Başörtülü Kadınlardan Özür Dilemeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın, "Vitrin mankeni gibi başörtülü kadınları yanına alarak vatandaşı kandırdığı" yönündeki sözleri hakkında açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan Başörtülü Kadınlardan Özür Dilemeli

Erdoğan'ın, Kılıçdaroğul hakkında "Vitrin mankeni gibi başörtülü kadınları yanına alarak vatandaşı kandırdığı" yönündeki sözleri tepki çekmeye devam ediyor. CHP Parti Meclis Üyesi Sevgi Kılıç'ın ardından Kemal Kılıçdaroğlu da bu sözlere tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile İstanbul'da Eminönü - Alibeyköy Tramvay Hattı Açılış Töreni'ne katılan Kılıçdaroğlu, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kendisine Erdoğan'ın, "Vitrin mankeni gibi başörtülü kadınları yanına alarak vatandaşı kandırdığı" yönündeki sözleri hakkındaki düşüncesi soruldu.

Kılıçdarlu bu sözlere yönelik "Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilemez. Ne demek vitrin mankeni? Dönüp bir kendisine baksın bakalım. Ben Erdoğan’ın bütün başı örtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini bekliyorum. Yazıktır günahtır"  şeklinde tepki gösterdi.

Kılıçdaoğlu'nun sözleri şu şekilde:

"Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilmez. Doğru değil yani. Ne demek ya vitrin mankeni? Dönüp bir kendisine baksın bakalım. İnsan gerçekten üzülüyor. O koltuğun, hakkını ver sen. Oturduğu koltukla millete vatandaşa, başını açana, başını kapatana her türlü hakareti yapabiliyor. Ne demek ya vitrin mankeni? Kendi partisinden olursa hiçbir sorun yok, başka bir partiden olursa vitrin mankeni. Hangi akılla hangi mantıkla bunu söylüyor? Hangi bilgiyle, hangi birikimle bunu söylüyor? Ben Erdoğan’ın bütün başı örtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini bekliyorum. Yazıktır günahtır ya. Toplumu ayrıştırmak, toplumu kavga eder hale getirmek yetmedi mi arkadaş. Biraz da sesini kes ya. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç, senden yana olan herkes çok iyi karşında olan düşman. Ne düşmanı ya? Bu ülkede yaşıyoruz beraber yaşıyoruz ya. Başı açık başı kapalı kadını erkeği yaşlısı genci beraber yaşıyoruz. Bırakın ya 2021’in birinci günü milletin yüzü gülsün bari. Gerçekten acıyorum Allah akıl fikir versin buna."