Haberler
Giriş Tarihi : 06-04-2021 15:02   Güncelleme : 06-04-2021 15:02

Kılıçdaroğlu: "Ne darbesi kardeşim, emeklilerin darbe yaptığı nerede görülmüş?"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu:

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada hükümete yönelik önemli eleştirilerde bulundu.

Emekli amirallerin hazırlayıp yayınladığı, hükümete bir tavsiye ve uyarı metni niteliğinde olan ancak hükümet ve çevreleri tarafından "darbe bildirisi" olarak ifade edilen metne yönelik olarak "Ne darbesi kardeşim, emeklilerin darbe yaptığı nerde görülmüş?" dedi.

Cumhurbaşkanı tarafından "külliye" olarak ifade edilen Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın yüksek miktardaki harcamalarına ve artan yoksulluğa yönelik olarak "Sarayda lale devri yaşanıyor. Herkesin bir eli yağda bir eli balda. Ahali felaket vaziyette. Erdoğan esnafın önüne çıkıp dükkanına gidebilir mi? Hayatta gidemez. Belki 50 bin korumayla gider. Bu mudur devleti yönetmek? Bu mudur halkçı, milliyetçi olmak. Aynı şeyi Bahçeli'ye de soruyorum. Bahçeli de bu tabloya destek veriyor. Ülkücü kardeşlerimin ne yaptığını biliyorum. Çok rahatsız olduklarını da biliyorum. Bahçeli ayrı. Bütün bu yoksulluğun değirmenine su taşıyan kişidir. Emin olun bunlarda vicdan yok" ifadelerini kullanan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bilim kurulu kararları ve sağlık bakanlığı kararları arasındaki uyumsuzlukları vurgulayarak, "Bir de bilim kurulu var, Sağlık Bakanlığı'nın. Allah aşkına kendinize bilim kurulu demeyin. Bilime ayıp! Ne dedikleri, söyledikleri belli değil. 4 Nisan itibariyle ABD'yi geçtik vaka sayısında. Dün 193 kişi hayatını kaybetti. Bunlar da resmi rakamlar. Nasıl yönetiliyor bu ülke? Bilim kurulu var! Hikâye tamamen. Orada oturanların hiçbirisinin bilimle ilgisi yoktur. Bilim kurulu dediğin senin koyduğun kurallara siyasi iktidar  uymuyorsa izzeti ikbal ile çekileceksin. Kuralları koydum buna uyuyorsan hayhay. Uymuyorsan beni burada göstermelik tutamazsın diyeceksin. Oturmuşlar oraya bilim kurulu ayrı havada, sağlık bakanı ayrı telden çalıyor. 100 bin kişi de ölse bunların umurlarında değil!" ifadelerini kullandı.

CHP Lideri, Hükümetin "darbe bildirisi" olarak yorumladığı emekli amirallerin "Montrö Bildirisi" hakkında ise "Ne darbesi kardeşim. Ne paranoyası. Vay efendim Türkiye'de darbeciler var. Ne darbesi ya? Emekli büyükelçiler açıklama yaptı tık yok emekli amiraller açıklama yaptı vay darbe var. Ya emekliler dünyanın neresinde darbe yaptı? Tüm bunların üstünü örtmek için. Esnafın, çiftçinin derdi dile gelmesin. İşsizlik konuşulmasın. Milletin dikkatini bir yere çekelim. Koro halinde" ifadelerini kullandı.