Ekonomi
Giriş Tarihi : 04-10-2021 13:47   Güncelleme : 04-10-2021 14:07

Kılıçdaroğlu: Pazara Giden Enflasyonun Yüzde 40 Olduğunu Bilir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Eylül ayı enflasyon rakamlarını açıklayan TÜİK'i eleştirdi.

Kılıçdaroğlu: Pazara Giden Enflasyonun Yüzde 40 Olduğunu Bilir

Eylül ayı enflasyon rakamlarını açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu'nu (TÜİK) ve AKP'li Cumhurbaşkanı'nı eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu resmi Twitter hesabı üzerinden "Eylül ayı Fiyat Endeksini açıklamış. Güya enflasyon aylık yüzde 1.55 artmış ve 19.58 olarak gerçekleşmiş. Saray’a önerim, 19.99’u emretsin, millet kampanya gibi algılar. İzahı yok, mizahı olsun bari.

Markete pazara giden enflasyonun en az yüzde 40 olduğunu bilir. Saray harikalar diyarında yaşamaya devam ediyor. Tam seçim öncesi bir iki çadır açılır, market açılır, algılara oynanır nasıl olsa. Giderayak millet daha fazla yorma Erdoğan!" açıklamasını yaptı.

Halkımız Market Sepeti Yapmak İçin Kredi Çekiyor

Kılıçdaroğlu dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımlarda ise yükselen gıda enflasyonuna değinmiş ve "Halkımız market sepeti yapmak için kredi çekiyor; domatesi, biberi krediyle alıyor. Yemin olsun ki, zamlarla mücadelemiz bu kış çok sert geçecek. Yedirmeyeceğiz fakiri fukarayı sizin şaşaalı saraylarınıza. Zam peşinde koşan şirketler, bizim iktidarımızda unutsunlar kendilerini.

Bu durumun yegâne kaynağı sensin Erdoğan. Senin tek adamcılığındır ülkeyi bu hale sokan. Üstelik her seçim öncesi insanları tanzim satışla kandırmaya çalışıyorsun. Fiyatlar düşsün istiyorsan eğer, seçime gel! Seni tarihe gönderdiğimizde göreceksin tüm fiyatların nasıl düştüğünü" demişti.