Haberler
Giriş Tarihi : 22-09-2021 13:27   Güncelleme : 22-09-2021 13:27

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye Yanıt: O Zaman HDP TBMM Başkanvekilliği Yaptığı Zaman El Kaldırıp Söz İstemesinler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamasına yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye Yanıt: O Zaman HDP TBMM Başkanvekilliği Yaptığı Zaman El Kaldırıp Söz İstemesinler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada "HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir" demiş ve Türkiye'de bir Kürt sorunu olmadığını belirtmiş, sert sözlerle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu hedef almıştı.

Katıldığı Gaziler Haftası Buluşması'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "O zaman HDP'nin TBMM Başkanvekilliği yaptığı zaman el kaldırıp söz istemesinler. El kaldırıp söz istiyorlarsa nasıl istiyorlar? Biraz mantık olur. Söylediğiniz şeylerin mantığı olur" dedi.

"Samimi ve dürüst olmak zorunda her politikacı. Bu ülkenin sorunları var mı? Evet var. Bu sorunlar kronikleşmiş mi? Evet kronikleşmiş. Bugüne kadar çözülmemiş mi? Evet çözülmemiş. Bir sorun varsa bu sorunu çözecek olan organ hangisi? Türkiye Büyük Millet Meclisi" diyen Kılıçdaroğlu, "TBMM'den daha büyük bir güç yoktur. Kurtuluş Savaşı'nı veren meclis TBMM'dir. Adres şöyleydi adres böyledi, Türkiye'de dünya kadar sorun var. Biz sorunlardan korkmuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı olarak da bütün millete açık ve net söylüyorum: Sizin oylarınızdan çok, sizin sorunlarınıza talibim. Bu sorunları samimi ve dürüst olarak çözeceğim. Bu ülkeye huzuru barışı birlikte, dostlarımızla beraber getireceğiz. Yeter artık, bu millet kavgadan bıktı. Açlık var sefalet var, öğrenciler mecnun olmuş yurt bulamıyor, yaptıkları tartışmalara bak" dedi.

"Sorun var, evet ve bu sorun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde çözülecek. Bu kadar açık, bu kadar net. Efendim o genel başkan şunu söylemiş, bu genel başkan bunu söylemiş. O zaman o genel başkana söyleyelim, HDP'nin TBMM Başkanvekilliği yaptığı zaman el kaldırıp söz istemesinler. El kaldırıp söz istiyorlarsa nasıl istiyorlar? Biraz mantık olur. Söylediğiniz şeylerin mantığı olur. O mantık çerçevesinde hareket edersiniz. Hiç kimseyi düşmanlaştırmak gibi bir niyetimiz yok. Bu ülkede 83 milyon huzur içinde yaşasın istiyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, "Onu düşmanlaştır, bunu düşmanlaştır, kamplaştır... Bu kadar dert varken bunların başka derdi mi yok? O kadar çocuk yatağa aç giriyor. Sen 20 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetiyorsun yirmi yurt sorununu çözemiyorsun. Bir yılda çözülecek sorunu çözemedin. Şimdi kalkıp bana laf ediyorsun, istedikleri lafı etsinler. Yine söz veriyorum, bu ülkenin bütün sorunlarını çözmeye kararlıyım, dostlarımız ile birlikte çözeceğiz. Sorunlar ile boğuşan değil nefes alan bir Türkiye'ye ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.