Haberler
Giriş Tarihi : 22-09-2020 14:18   Güncelleme : 22-09-2020 14:35

Kılıçdaroğlu'ndan Kahvehanelerde 'Her Oyunda Yeni Kağıt Açılsın' Önerisi

Türk Tabipleri Birliği'ni ziyareti sonrası konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, oyun oynamanın yasak olduğu kahvehanelerle ilgili çözüm önerisinde bulunarak 'Her oyunda yeni kağıt açacaksınız. Ama bu düşünülmüyor. Akıllarına bile gelmiyor' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Kahvehanelerde 'Her Oyunda Yeni Kağıt Açılsın' Önerisi

Türk Tabipleri Birliği ziyareti sonrası açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin salgınla mücadelesini eleştirdi. Verilerin doğru açıklanmaması ve sağlık çalışanlarına karşı şiddet hakkında konuşan Kılıçdaroğlu oyun oynamanın yasak olduğu kahvehaneler için de "Kahvehaneler açık. Güzel. Ama kağıt oynamak yasak. Vatandaş kahvehaneye niye gitsin o zaman? Oysa önlem alabilirsiniz. Dersiniz ki her oyunda sıfır, yeni kağıt açacaksınız. Bitti, bu kadar basit. Ama bu düşünülmüyor. Akıllarına bile gelmiyor" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şu şekilde:

"Sağlık çalışanları birde bire suçlu oldu. Çünkü onlar halka doğru bilgi vermek istiyorlar. Vay sen misin önlem al diyen? Kim diyecek bunu? 96 sağlık çalışanı hayatını kaybetti, 41'i hekim. Bunlar itiraz etmeyecekler de sarayı kim uyaracak. Olay bir sağlık sorunu olduğuna göre bu uyarıyı yapması gerekenler sağlık çalışanları. Suç işlemiyorlar. Halkın sağlığını tehlikeye atan yöneticileri uyarıyorlar.

Salgını önleyecek önlemler alınması gerekiyordu. Baştan kısmen önlem alındı. Biz de destek verdik. Bugün geldiğimiz noktada insan hayatı değil ekonomi,  önemli dediler ve fırtınanın başlangıcı için düğmeye bastılar. Bir devlet yalan söyler mi? Verileri bir siyasetçinin değil Bilim Kurulu'nun sözcüsü açıklamalı.

Covid-19 meslek hastalığı olsun. Bu bir meslek hastalığı. Doğrudan doğruya virüsle karşı karşıya. Sağlık çalışanlarının taleplerinin dikkate alınması gerekli.

Sağlıkta şiddet yeni bir olay değil. Öteden beri zaman zaman karşılaştığımız acı bir olay. Saldırıya uğrayan çok sayıda kişi var. Vatandaşlarımıza seslenmek isterim. Hepimiz hayatımızın bir döneminde hastaneye gideriz. Sağlık çalışanlarına şiddet asla kabul edebileceğimiz bir şey değil."