Haberler
Giriş Tarihi : 30-07-2021 02:19   Güncelleme : 30-07-2021 02:34

Kimsenin Ulaşamadığı THK Kayyum Heyeti Başkanı Memleket Yanıyorken Düğündeymiş

THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, memleketin dört bir yanı alevler içindeyken düğüne gittiğini açıkladı.

Kimsenin Ulaşamadığı THK Kayyum Heyeti Başkanı Memleket Yanıyorken Düğündeymiş

Kürtçü teröristler son 2 günde 17 ilimizde 58'den fazla noktada yangın çıkarırken bu yangınlara sadece 3 uçak ile müdahale edildi. Yalnızca 3 uçakla yapılan müdahale karşısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da hemşehrileri tarafından yuhalanmıştı.

Torosların dört bir yanında çıkarılan yangınlara arazilerin durumu nedeniyle müdahale etmekte zorlanılırken vatandaşlar neden uçaklarla müdahale edilmediğini sormaya başladı.

Bu soruları cevaplamak üzere canlı yayına çıkan Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı "Bu akşam bir özel durumum vardı, çocukluğundan beri büyüttüğümüz bir kızımızın düğünü vardı oraya gitmek durumunda kaldım" dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yangın üzerine THK'ye ulaşmaya çalıştığını belirtirken "Büyükşehir olarak yangın uçaklarının kullanılması ile ilgili yaşamakta olduğumuz olayla ilgili yetkiliyle görüşmek istediğimi söyledim  Ancak santraldeki arkadaş yarın sabah görüşebilirsiniz ‘Saat 15:00'dan sonra burada kimse kalmıyor' dediler" ifadelerini kullandı.

Gürün'ün bu açıklamaları yaptığı canlı yayın oturumunu yöneten Özlem Gürses aynı durumla ilgili olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da THK'ye ulaşmaya çalıştığını ancak kurum yöneticilerinin cevap vermediği söyledi.