Haberler
Giriş Tarihi : 05-03-2021 00:21   Güncelleme : 05-03-2021 00:34

Kırklareli'nde Vaka Sayısı Yüzde Yüz Arttı

Kırklareli Valisi, “Kentimizde maalesef iki haftada yüzde yüze yakın vaka artışı oldu” dedi.

Kırklareli'nde Vaka Sayısı Yüzde Yüz Arttı

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, İçişleri Bakanlığının Çin virüsüne karşı mücadelede başlattığı "Dinamik Denetim Süreci" uygulaması kapsamında denetimlere katıldı. Vali Bilgin, “Kentimizde maalesef iki haftada yüzde 100'e yakın vaka artışı oldu” dedi.

AA’da yer alan habere göre Bilgin, vatandaşları Çin virüsü tedbirlerine riayet etmeleri konusunda uyardı. Bilgin, denetimlerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Çin virüsüne karşı ciddi bir mücadele sürdürmelerine rağmen vakaların arttığını bildirdi.

KIRKLARELİ TURUNCU GRUPTA

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen Çin virüsü vaka tablosunda Kırklareli'nin "yüksek risk" altında olduğunu anımsatan Bilgin, "Çin virüsü dünyada yaşayan herkes için bir problem. O nedenle hep birlikte dinamik bir şekilde birbirimizi denetleyelim ki bu sürecin hepimize zarar vermeden atlatılmasını sağlayalım" dedi.

Salgının sağlık dışında ekonomi, kültür ve eğitim gibi birçok alanı da olumsuz etkilediğini vurgulayan Bilgin sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kentimizde maalesef iki haftada yüzde yüze yakın vaka artışı oldu. O nedenle yüksek riskli bir iliz. Hep birlikte düşük riske indirebiliriz. Bu da hepimizin gayretiyle olur. Hep birlikte Dinamik Denetim Süreci'ni yöneteceğiz. Başka çaremiz yok. Çok yüksek riske geçtiğimizde yanı başımızda Edirne ilimiz bu kapsamda biliyorsunuz, iş yerleri kapalı. İki haftada bir bu değerlendirmeye alınacak. Biz de iki hafta sonra çok yüksek riske girme durumumuz olduğunda, bu bizim için hakikaten çok zor bir durum olur."