Haberler
Giriş Tarihi : 27-02-2021 00:01   Güncelleme : 27-02-2021 00:01

Kızını Taciz Ettiği İddia Edilen Kişiyi Öldürmekle Suçlanan Baba Tahliye Edildi

Maktul, "Düğün tarihlerimiz aynı yazmazsa ölüm tarihlerimiz mezarın başına aynı yazılır" demiş.

Kızını Taciz Ettiği İddia Edilen Kişiyi Öldürmekle Suçlanan Baba Tahliye Edildi

Kahramanmaraş’ta kızını taciz ettiği öne sürülen Tamer Çetin'i (34) öldürdüğü iddiasıyla Kadir Işık'a (49) verilen 12 yıl 1 ay hapis cezası, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi tarafından bozularak sanığın yeniden yargılanmasına ve tahliyesine karar verildi.

Olay, 5 Haziran 2018'de İsmetpaşa Mahallesi Egemenlik Caddesi'ndeki lokantanın ikinci katında meydana geldi. Kadir Işık, kızı Z.I.'yı (26) taciz ettiği öne sürülen Tamer Çetin'e ruhsatlı tabancasıyla ateş etti.

Çetin, ambulansla götürüldüğü hastanede tedaviye alındı. Ancak "hayati tehlikesi yoktur" şeklinde rapor verilen Çetin, kısa bir süre sonra hayatını kaybetti.

Olayın ardından tutuklanan Kadir Işık hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis istemiyle Kahramanmaraş 5'inci Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Ardından 3 Ocak 2020'deki karar duruşmasında mahkeme heyeti, Kadir Işık'ı önce 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı, sonra da haksız tahrik indirimi ve duruşmadaki saygılı tavrından dolayı bu cezayı 12 yıl 1 aya indirdi.

Kadir Işık'ın avukatı Kadir Bastırmacı, karara itiraz ederek davayı istinafa taşıdı. Dosyayı inceleyen Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi, suç vasfının değişebileceğinden yerel mahkemenin kararını bozup yeniden yargılanmasına, Işık'ın da tahliyesine karar verdi.

Tamer Çetin'in taciz ve tehditlerine maruz kalan Z.I., babasına verilen cezanın ardından tehdit mesajlarını göstererek şöyle demişti:

“Aileme ne kadar çok değer verdiğimi ve düşkün olduğumu biliyordu, beni bununla tehdit etmeye başladı. 'Senin aileni gözünün önünde öldürürüm.' 'Benimle evlenmek zorundasın, evleneceksin ya da ikimizin ölümüne sebep olursun.' 'Düğün tarihlerimiz aynı yazmazsa ölüm tarihlerimiz mezarın başına aynı yazılır. Buna bir karar ver' diyordu. Ben açıkçası babamın bu kadar fazla cezaya çarptırılacağını bilseydim o ölümü göze alırdım, 'Keşke şahıs beni öldürseymiş' diyorum bazen.”