Haberler
Giriş Tarihi : 16-09-2020 12:43   Güncelleme : 16-09-2020 12:43

Kocası Öldürmeden Önce Açtığı Uzaklaştırma Davasını Ölünce Kazandı

İzmir'in Dikili ilçesinde, boşandığı eşi tarafından 32 yaşındayken öldürülen Işık İkizoğlu, sağken eski eşine açtığı davayı kazandı.

Kocası Öldürmeden Önce Açtığı Uzaklaştırma Davasını Ölünce Kazandı

Kamuoyunda 'çekiçli vahşeti' adıyla bilinen Işık İkizoğlu cinayetinden bir yıl önce, Işık eski eşi Yahya Cengiz Küçük'e şiddet, tehdit ve basit yaralama nedeniyle dava açtı. Işık İkizoğlu'nun, davayı eşinden şiddet gördüğü ve göreceği endişesiyle uzaklaştırma kararı çıkartmak için açtığı öğrenildi. Eski eşi İkizoğlu'nu başına çekiçle vurarak, öldüren Küçük, 3 Mayıs 2018 tarihinde 'kasten öldürme' suçundan mühebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Mahkeme sonrası açıklama yapan abla Başak İkizoğlu; "Bugün Işık'ın sağken 2016 yılında açtığı dava için buradayız. Kardeşim bu davayı açtıktan bir yıl sonra 2017 yılında yaşamını kaybetti. Bugün kardeşimin aramızda olmadığı bu davadan sanık ceza aldı. Bu cezanın önemi çok büyük. Çünkü kardeşimin bu dünyada yarım kalan işlerinden biriydi ve sonuçlandı. Bir diğer önemi ise uzaklaştırma kararı alınan kadınların daha temkinli korunması sağlamak için bir örnek olmasıydı. Buradan şunu söyleyebilirim. Bazen bir yakınımızı kaybedebiliriz. Bu bizim için çok derin acılara neden olabilir. Ama asla vazgeçmemeliyiz" şeklinde konuştu.