Haberler
Giriş Tarihi : 14-07-2021 15:25   Güncelleme : 14-07-2021 15:53

Kuran Kursunda Asılı Halde Bulunan 12 Yaşındaki Çocuk Yaşam Savaşını Kaybetti

Muş'taki bir Kuran kursunun tuvaletinde kapı koluna asılmış halde bulunan 12 yaşındaki küçük çocuk yaşamını yitirdi.

Kuran Kursunda Asılı Halde Bulunan 12 Yaşındaki Çocuk Yaşam Savaşını Kaybetti

Muş’taki Karşıyaka Kuran kursunda tuvaletin kapısına kemerle asılı olarak bulunan 12 yaşındaki Mehmet Halit Yavuz, yaşam mücadelesini kazanamadı. 

Diyarbakır'daki ailesi tarafından kursa gönderilen ve 3 Temmuz'da asılı halde bulunan Yavuz'un intihar ettiği iddia edilmişti.  

Muş'a gittikten 3 gün sonra ailesini arayarak “Ben imam olacağım” diyen Yavuz'un 4 gün sonra intihar ettiği iddiasına inanmayan aile, olayın şüpheli olduğunu belirterek soruşturulmasını istedi. Ancak olayla ilgili olarak resmi kurumlardan herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Olayla ilgili soruşturma devam ederken Yavuz’un otopsi raporu ve olayla ilgili ayrıntılar önümüzdeki günlerde belli olacak.

Doktorlara da Şüpheli Geldi

Çocuklarının intihar etmesinin mümkün olmadığını belirten aile, “Çocuk tuvaletin kapısında kendisini kemeriyle boğmaya’ çalıştı dediler. Bilinci kapalı bir şekilde Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış. Orada duran kalbi çalıştırılmış daha sonra Elazığ Medical Park Hastanesi’ne sevk ettiler. Çocuğun boyu ile kapı kolu arasında çok fark var. Kapı kolu yüksekliği 1 metre bile değil. O kemerin payı da var. Otursanız bile yere değersiniz. Bu yüzden bu olay bize biraz şüpheli geliyor.

Psikolojik bir sorunu var mı diye sordum. ‘Bir sorunu yoktu, arkadaşlarıyla bir kavgası yoktu’ dediler. Adli bir olay olduğu için soruşturma aşamasında şüpheli bir durum var. Doktorlara sorduğumda ‘Bir çocuk suya atlarsa, balkondan atlarsa bir intihar şekli olur. Çünkü bu ani yapılan bir şey’ dediler. Ama çocuğun böyle bir şeyi tasarlaması şüpheli. Doktorlara da şüpheli geldi” ifadelerini kullandı.