Haberler
Giriş Tarihi : 12-04-2021 20:38   Güncelleme : 12-04-2021 20:38

Libya’ya 150 Bin Doz Aşı Verilecek

Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için Türkiye'ye geldi. Saray'da gerçekleşen görüşmenin ardından Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Libya’ya 150 Bin Doz Aşı Verilecek

Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile görüşmesinin ardından açıklama yapan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Görüşmemizde, dayanışmamızı ve işbirliğimizi daha ileriye taşıma arzumuzu teyit ettik. İki dost kardeş millet olarak bekalarımız ve ay yıldızlarımız için yüzyıllardır kader birliği yaptık.

Milli Birlik hükümetine her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Trablus’taki saldırılar sonrası BM’nin nezdinde meşru desteğimizi verdik. Yapılan çağrıya sadece Türkiye destek vermiş birçok ülke darbeci Hafter’e destek vermiştir.

Libya’ya verdiğimiz destek yeni katliamların gerçekleşmesini önledi ve ateşkesi sağladı. Bundan böyle önceliğimiz Milli Birlik Hükümeti’nin yanında yer almaktır.

Türk özel sektörünün Libya’ya geri dönüşünü hızlandıracak adımlar üzerinde fikir birliğine vardık."

Çin virüsüyle mücadele kapsamında Libya’ya da yardım edileceğini açıklayan Erdoğan, “Yarın 150 bin doz corona aşısını da kendilerine teslim edeceğiz” dedi.