Haberler
Giriş Tarihi : 08-07-2021 19:40   Güncelleme : 08-07-2021 19:52

Mahkeme Kararını Verdi: Toplatılan "128 Milyar Dolar Nerede?" Pankartları Yeniden Asılacak

Valiliğin emriyle toplatılan "128 milyar dolar nerede?" pankartları hakkındaki davada mahkeme CHP lehine karar verdi.

Mahkeme Kararını Verdi: Toplatılan

Bütün Türkiye'de emsal olacak bir kararın Edirne'de alındığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, "Uzun süredir bu pankartları geri almayı bekliyorduk. Hukuksuzca toplatılan pankartlarımız Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne dün itibariyle emniyet güçleri tarafından teslim edildi. Aslında 2 hukuk mücadelesi verdik. Bir tanesi de Edirne Valiliği’nin Covid-19 önlemleri kapsamında pankartları toplaması komedisiydi" dedi.

"Covid-19 önlemleri kapsamında" denilerek bir bahane uydurulan pankart yasağının da yalnızca CHP'ye uyguladnığını belirten Pekcanlı, "Bize uygulanan işlemlerin aynısının diğer siyasi partilere yapılıp yapılmadığını da takip ettik. Maalesef Edirne Valiliği bu konuda sınıfta kaldı, emniyet müdürlüğü de sınıfta kaldı. CHP’ye uyguladıkları 15 günlük pankart yasağını Adalet ve Kalkınma Partisi’ne uygulayamadılar bunu da yaşadık bu süreçte" ifadelerini kullandı.

Davayı kazanmalarının pankartların tamamını geri aldıklarını belirten Pekcanlı, "Bugün itibariyle söküldüğü yerlere tekrar asacağız. Türkiye’ye emsal bir karar olacak, genel merkezimize bu kararları yollayacağım. Biz hukuksal mücadelemizi kazandık. Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Zannediyorum tüm örgütlerimize ülke genelinde bu pankartların asılması için genel merkezimizden talimat gidecektir" diye konuştu.