Haberler
Giriş Tarihi : 29-08-2021 17:54   Güncelleme : 29-08-2021 17:54

Malazgirt'in Kürtlerin Zaferi Olduğunu İddia Eden Nihat Doğan: MHP'li Kaba Beni Tehdit Etti

Kadın ve laiklik düşmanı Nihat Doğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi etiketlediği paylaşımında, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yaşar Kaba tarafından öldürülmekle tehdit edildiğini iddia etti.

Malazgirt'in Kürtlerin Zaferi Olduğunu İddia Eden Nihat Doğan: MHP'li Kaba Beni Tehdit Etti

 MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yaşar Kaba tarafından ölümle tehdit edildiğini söyleyen  Nihat Doğan, ardından da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin özel kalem müdür yardımcısı tarafından tehdit mesajı aldığını iddia etti.

Show TV'deki programında Kürtçe konuşan bir kişiyi yayından alan sunucu Didem Arslan Yılmaz'a tepki göstererek peş peşe tweetler atan Nihat Doğan, bu nedenle MHP'li yöneticiler tarafından tehdit edildiğini anlattı. 

"Türklere Anadolu'nun Kapılarını Açan Kürtlerdir"

Doğan, Twitter hesabından yayımladığı mesajda "Malazgirt Zaferi Türk zaferi değil. Türk ve Kürtlerin zaferidir. Alparslan'ın cihad çağrısına dönemin Kürtleri Med İmparatorluğu, 10 bini atlı olmak üzere 40 bin kişi ile katılmıştır. Türklere Anadolu'nun kapılarını açan da Kürtlerdir. Yalan tarihin kölelerini azad edeceğim" ifadelerini kullanmıştı.

Daha sonra bu paylaşımını kaldıran Doğan, başka bir paylaşım daha yaparak kendisine gelen eleştirilere şöyle yanıt verdi:

"Bugün Kürtçe dilini inkar edenlerin, 1000 yıl önce Sultan Alparslan’a destek vermiş Kürt devleti Mervaniler'i kabul etmesini beklemek ahmaklıktır." diyen Doğan, "Malazgirt kapılarını Alparslan’a, Mervaniler (Kürtler) açmıştır Malazgirt Zaferi Kürtlerin de zaferidir, zaferimizi çalmayın." diyerek akıllara durgunluk verdi.

Son olarak bugün bir açıklama yayımlayan Nihat Doğan, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yaşar Kaba tarafından tehdit edildiğini söuleyerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye bir soru sordu.

Doğan, Bahçeli'yi etiketlediği paylaşımında, "İstanbul il başkan yardımcınız beni boğmakla ölümle tehdit ediyor. Gökhan bey Kürt ölür Kürt eğilmez Yumruk yapılmış el her daim Boğmak öldürmek tehdit etmekten başka hiç bir vasfı olmayan bu adam partinize yakışıyor mu ? syn @dbdevletbahceli" diye yazdı.

"Ülkücüler Tehdit Etmez Gereğini Yapar"

Nihat Doğan'ın tweetlerine cevaben MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin özel kalem müdür yardımcısı M. Bilal Aydın da şunları yazdı:

"Ülkücü tehdit etmez, gerekirse eğer gereğini yapar embesil Nihat! Düğmene kim bastı bilmiyorum ama sürekli ‘kürt’ kimliğini kullanıp ayrıştırıyorsun.  ‘Bin yılda karıldı bu ülkenin harcı, ayrıştırmak kimin harcı!’ diyen Liderin evlatlarının kesip attığı tırnak bile olamazsın."