Haberler
Giriş Tarihi : 12-04-2021 14:25   Güncelleme : 12-04-2021 14:25

Mansur Yavaş: Aklınızı Esir Alan Beton ve Asfalt Bağımlılığı Bizim Ortaya Koyduklarımızı Anlamanıza İzin Vermiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi'nde konuşan Mansur Yavaş, kendisini eleştirenlere yanıt verdi.

Mansur Yavaş: Aklınızı Esir Alan Beton ve Asfalt Bağımlılığı Bizim Ortaya Koyduklarımızı Anlamanıza İzin Vermiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi, 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nu görüşmek için toplandı. Toplantıya açılış konuşmasını yaparak başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, faaliyetlerini eleştiren kişilere yanıt verdi.

 “Ankara’da iki yılda ne yaptınız?” diyerek Belediyeyi küçümseyenler için “Aklınızı esir alan beton ve asfalt bağımlılığı, bizim ortaya koyduğumuz farkı anlamanıza izin vermiyor” şeklinde yanıt veren Yavaş, bu soruyu soranların işin maddi tarafına bakarak manevi yanını görmezden geldiğini belirtti.

Çin'den Getirilen Böceklere, Oyuncaklara Alıştırılanlar Bizim Yaptıklarımızı Değersiz Bulacaktır

Belediyecilik anlayışının 'beton dikmek' olduğundan ibaret olduğunu sanan kişilere tepki gösteren Mansur Yavaş açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Değerli arkadaşlar, biliyorum bazıları bizim yaptıklarımızı hizmetten saymıyor. Çünkü onların kafasındaki hizmet anlayışı farklı. Kenti parsellemiş bir avuç rantçının doymak bilmeyen iştahına mı hizmet edeceğiz? Yoksa halkın tamamının mutluluğu için mi çalışacağız? Beton ve demir mi insana hizmet edecek? Yoksa insan mı beton ve demire hizmet edecek?

Belediyeyi teslim aldığımızda şehrin onlarca yıl ihmal edilmiş sorunlarını kucağımızda bulduk ve oradan işe koyulduk. ASKİ’nin paralarını uçuk ve batık projelerine harcarken bu şehrin köylerinde kanalizasyon açıktan akıyordu. Hastalıkların, ölümlerin kol gezdiği o köylerde, biz 2021 sonuna kadar bu utancı ortadan kaldırmakla kalmayacağız aynı zamanda halkın parası yolsuza peşkeş çekilirken seyirci kalanların yüzlerine de ayna tutmuş olacağız.

Ankara’da halen tankerle su taşınan yerler varken bizden bunları halletmek yerine uçuk projeler bekleyenler, beklemeye devam etsinler. Milyon dolarları Çin’den getirdiğiniz oyuncaklarda batıracaksınız, halka asbestli borulardan su içirmeye devam edeceksiniz. Asıl proje bunlar ama proje diye Çin’den getirilen böceklere, şişme oyuncaklara, heykellere alıştırıldığınız için yaptıklarımızı değersiz bulacaklardır.

Bizler, otoparklar bir aile vakfına peşkeş çekilirken ses çıkarmayanların, şimdi belediyenin elindeki otoparklara zam yapılmasına neden karşı çıktıklarına elbette anlıyoruz. Belediyenin daha fazla gelir elde ederek, daha fazla sosyal belediyecilik üretecek olmasının kimleri ne kadar rahatsız ettiğini de biliyoruz. Oysa burada esirgenen destek maalesef Ankara halkından esirgenen destektir.”