Haberler
Giriş Tarihi : 01-03-2021 13:48   Güncelleme : 01-03-2021 13:48

Mansur Yavaş Köpek Katliamları ile İlgili Açıklama Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Altındağ, Yenimahalle ve Gölbaşı’nda yaşanan köpek katliamlarıyla ilgili, “Vahşetin fail ya da failleri kanun önünde en ağır cezayı alana kadar olayın bizzat takipçisi olacağım” dedi.

Mansur Yavaş Köpek Katliamları ile İlgili Açıklama Yaptı

İki gün önce Ankara’nın Altındağ ve Yenimahalle ilçelerinde onlarca köpeğin cansız bedeni bulunmuştu. Dün de Gölbaşı'nda üzerlerine moloz ve hafriyat dökülmüş halde 20 ölü köpek bulunmuştu.

Köpek ölüleri, incelenmek üzere belediye ekiplerince toplanarak götürülmüş, belediye ekipleriyle köpek beslemesine çıkan gönüllü Sibel Bengüyü, "Üst üste yığılmış bir biçimde ölü köpekleri gördük. Birkaç tanesinin ağzından hala kan akıyordu. O köpekleri belediye ekipleri aldı ve otopsiye götürdü. Yaklaşık 20 köpek çıkardık buradan. Fakat toprağın altında daha sayısı belli olmayan köpekler var diye tahmin ediyoruz." demişti.

Peş peşe gelen köpek katliamları hayvanseverler tarafından gündeme taşınmış ve vatandaşlardan tepki toplamıştı.

Gündeme gelen köpek katliamlarına yönelik açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, “Kentimizde, can dostlarımızı hedef alan insanlık dışı olaylara ilişkin takibimiz sürüyor. Bu vahşetin fail ya da failleri kanun önünde en ağır cezayı alana kadar olayın bizzat takipçisi olacağım” dedi.