Haberler
Giriş Tarihi : 10-09-2021 09:04   Güncelleme : 10-09-2021 09:04

Mardin'de Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Mardin Valiliği, operasyonlar sona erene kadar Mardin'in Artuklu İlçesi; Yardere Mahallesi ve Mezralarında sokağa çıkmayı yasakladı.

Mardin'de Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Mardin Valiliği'nin 05:00 itibari ile yaptığı duyuruyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilik, bölgedeki operasyonlar sona erene kadar  Mardin'in Artuklu İlçesi; Yardere Mahallesi ve Mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan etti. Yasağın ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacağı belirtildi.

Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinde bulunduğu değerlendirilen, Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevzilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla;

5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 10. Eylül 2021 Cuma günü saat: 05:00 itibari ile bölgedeki operasyonların sona ermesine kadar Artuklu İlçesi; Yardere Mahallesi ve Mezraları sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir."