Haberler
Giriş Tarihi : 29-08-2021 15:35   Güncelleme : 29-08-2021 15:35

Maske Karşıtı Grubun Lideri Çin Virüsünden Öldü

Bir aydır Çin Virüsü sebebiyle tedavi altında olan maske karşıtı ‘San Angelo Özgürlük Savaşçıları’ grubunun lideri Caleb Wallace hayatını kaybetti.

Maske Karşıtı Grubun Lideri Çin Virüsünden Öldü

ABD'nin Teksas eyaletinde maske karşıtı ‘San Angelo Özgürlük Savaşçıları’ grubunun lideri Caleb Wallace, Çin Virüsü nedeniyle vefat etti.

Çin Virüsü salgını, maske, sosyal mesafe, karantina gibi çeşitli önlemleri beraberinde getirdi. Birçok ülke bu önlemleri zorunlu kılarken, alınan kararlara karşı birçok yerde protesto gösterileri düzenlendi.

Teksas’ta maske karşıtı bir grup olan ‘San Angelo Özgürlük Savaşçıları’ grubunun lideri Wallace’ın ölümü, eşinin hastane masrafları için açtığı Gofundme sayfasında duyuruldu. Üç çocuk sahibi Wallace’ın, Çin Viirüsü sebebiyle yaklaşık bir aydır hastanede yoğun bakımda tutulduğu açıklandı. Ayrıca hastalığın en başlarında Wallace’ın test olmayı da reddedip güvenilirliği kanıtlanmamış ivermektin gibi ilaçları yüksek oranda kullandığı belirtildi.

Hastalığa karşı aşı yapılmasına rağmen, yayılımın durdurulması açısından bilim insanları maske takma gibi önlemlerin önemine işaret ediyor. Uzmanlar, aşı ve kısıtlama karşıtı kişilerin bilim dışı gerekçelerle hareket ettiğinin altını çiziyor.