Haberler
Giriş Tarihi : 08-10-2021 09:52   Güncelleme : 08-10-2021 09:52

"Maskeniz Nerede Geri Zekalılar" Diyen Öğretmen Hakkında Suç Duyurusu

Öğrencilerine "Maskeniz nerede geri zekalılar" dediği ileri sürülen öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

4 Ekim'de Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde bulunan Prof. Dr. Fuat Sezgin Ortaokulu'nda meydana gelen olayda, iddiaya göre 4. sınıf öğrencisi Ecrin Özgün (10) arkadaşı Asya Karagüllü ile birlikte tenefüste oyun oynuyordu.

Okul koridorunda oynadıkları esnada maske takmadıklarını gören nöbetçi öğretmenin Ecrin ve arkadaşı Asya kafasına "Maskeniz nerede geri zekalılar" diyerek vurduğu ileri sürüldü.

Ağlayarak sınıf öğretmenlerinin yanına giden Ecrin ve Asya durumu anlattı. Çocuklar evlerine döndüklerinde ailelerine de durumu anlatınca Ecrin'in ailesi durumu okul yönetimine bildirdi.

Ardından darp raporu alan Özgün ailesi öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda bulunan baba Uğur Özgün şu ifadeleri kullandı:

"Kızlar bu vurulma durumunu öğretmenlerine anlatıyor. Bize ilettiler daha sonra. Okul müdürüne gittik, kendisi yoktu. Yardımcısı olduğunu düşündüğüm kişiyle kamera kayıtlarına baktık beraber. Bana gösterdikleri açıda tam olarak görünmese de kafalarına sert şekilde vurulduğu belli oluyor. 

İkisi de kafalarını tutarak sınıfa doğru gidiyorlar. Yanımızdaki kişi o öğretmeni aradı ve söylediği ise 'Tuvaletin olduğu noktada maske takmadıkları için kafalarına tıkladığı' şeklinde oldu. Bu durumu kabul etmediğimizi ve sert şekilde kafalarına vurduğunu öğrendiğimiz için çocukların beyanı bu şekildeydi. Gidip darp raporu aldık, 155 polis merkezini arayıp şikayetçi olduk.

Aynı zamanda, Valilik, CİMER ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet ve darp raporunu sunduk. Bu öğretmenin çocukta geleceği açısından hayatında zarar ve iz bırakacak bir anı oluşturduğundan benzeri olayların yaşanmaması için öğretmenin gerekli idari cezayı almasını istiyoruz."

Geri Zekalılar Dediği İçin Kırgınım

Ecrin ise olayı "'Maskeniz nerede geri zekalılar' dedi. Biz de ağlayarak sınıfa gittik. Öğretmenimize söyledik, o da ben hallederim. Sonra eve geldiğimde anneme ve babama söyledim. Babamla birlikte okula gittik. Okulda ne konuşulduğunu bilmiyorum. Vurup bana 'Maskeniz nerede geri zekalılar' dediği için kırıldım ve kırgınım" sözleriyle anlattı.