Haberler
Giriş Tarihi : 08-06-2021 23:11   Güncelleme : 08-06-2021 23:11

Melih Bulu, Kendisini İstifaya Çağıran Kemal Kılıçdaroğlu’na Yanıt Verdi

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Melih Bulu, kendisine yönelik, “Melih Bulu'ya söylüyorum. Sen o üniversiteye bırak rektör olmayı, orada ders verecek kapasiteye bile sahip değilsin. Sende onur varsa istifa et” ifadelerini kullanan Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.

Melih Bulu, Kendisini İstifaya Çağıran Kemal Kılıçdaroğlu’na Yanıt Verdi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan ve atama kararı protesto edilmeye devam eden Melih Bulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin bugünkü TBMM grup toplantısında yaptığı açıklamaya sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Bulu, Kılıçdaroğlu'nun, Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin derslerine son verilmesine ilişkin kullandığı ifadelere ilişkin şunları söyledi:

“Bugün Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun benim Boğaziçi'nde ders bile veremeyeceğimi ve bazı hocaların dersine son verdiğimi iddia etti. Kendisinin üslubunu bir kenara bırakarak konunun esasına ilişkin birkaç hatırlatma yapmak istiyorum. 2002 – 2010 yılları arasında Boğaziçi İşletme Bölümü'nde sekiz sene boyunca fiilen ders verdiğimi herhalde bilmiyorsunuz.

Üniversitemizde geçmiş dönemlerde ders vermiş olan bazı hocaların yeni dönemde ders vermeyecek olmasına ilişkin kararlar da şahsım tarafından değil, ilgili akademik karar vericilerin objektif kriterleriyle alınmıştır. Açıklamalarınızı asılsız haberler yerine sorumluluk taşıyan her siyasetçi gibi güvenilir bilgi kaynaklarına danışarak yapmanızın her bakımdan daha sağlıklı olacağına inanıyorum.”

Kılıçdaroğlu Ne Demişti?

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi'nde pek çok öğretim görevlisinin görevine son verilmesine ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı:

“Boğaziçi Üniversitesi'ne kayyum rektör atadılar. Melih Bulu'ya söylüyorum. Sen o üniversiteye bırak rektör olmayı, orada ders verecek kapasiteye bile sahip değilsin. Sende onur varsa istifa et. İstifa bir erdemdir. Hocaların görevine son veriyor. Niçin? Hangi akılla, hangi mantıkla? Üniversitenin rektörü bilime düşman olur mu? Düşünün rektör bilime, bilim insanına düşman. Boğaziçi Üniversitesi'nde görevine son verilen hoca, ‘Maddi karşılığı olmayan bu vazifeyi memlekete ve gençlere bir vazife olarak gördüm. Keşke iyiden, doğrudan, güzelden bu kadar nefret etmeselerdi. Güzel günler göreceğiz' diyor.”