Haberler
Giriş Tarihi : 20-02-2021 10:48   Güncelleme : 20-02-2021 12:05

Melih Gökçek: Görevden Alındığıma Kırıldım

Melih Gökçek, ''İstifa ettirilme'' süreciyle ilgili konuştu. ''Alınmaktan dolayı kırıldım ama Tayyip Bey'e karşı değil" dedi.

Melih Gökçek: Görevden Alındığıma Kırıldım

Ankara'nın görevinden istifa ettirilen eski Belediye Başkanı AKP'li İbrahim Melih Gökçek, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gökçek, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kırgın mısınız?" sorusuna "Katiyen hayır. Ona hayal kırıklığı demeyelim de 'Gönlün kırıldı mı?' diyelim. Elbette kırıldı. O konuyu hiç konuşmadım, şimdi de konuşmam ama gün gelir anlattığım zaman milletin yüzde yüz bana hak vereceğinden iğne ucu kadar şüphem yok. Bir gün anlatırım ve ben bu konuda Tayyip Bey'i suçlamıyorum. Alınmaktan dolayı kırıldım ama Tayyip Bey'e karşı değil bu. Beni getiren de alan da o. Gayet doğal" cevabını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebiyle seçimlere girmediğini belirten Gökçek, "Ankara benim için tutku. Ankara benim her şeyim. Yaptığım işten büyük keyif alıyorum. Hayatta satın alınamayacak tek şey tecrübedir. Belediye başkanı ilk 5 yıl içinde belediyeciliği öğrenmeye çalışır. Ben bunu aşmışım. Belediyecilik ben de bir aşk. Ben seçimleri kaybetmedim. Ben seçimlere girmedim. Bana Cumhurbaşkanı talep etti. Ben de talebe uydum." dedi.

Gökçek, "Ego yapmıyorsunuz. 'Beni halk seçti' demiyorsunuz. Sonuçta sizi orada Ankaralıların oyuyla..." sözlerine de, "Bizim kültürümüzde lider olarak kabul ettiğin insana bağlılık vardır. Dinden çıkmadığı sürece sözlerine uyma vardır. Ben Erdoğan'a inanıyorum" sözleriyle karşılık verdi.

Tweetlerinin Etki Yarattığını Sanıyor

İmamoğlu'nun kendisini engellemesiyle ilgili de konuşan Gökçek, "Gerek İstanbul Belediye Başkanı (Ekrem İmamoğlu) gerek Ankara Belediye Başkanı (Mansur Yavaş) benim bazı tweet'lerimi gördükleri zaman o gün dengelerini kaybediyorlar. İnanılmaz etki altında kalıyorlar. Ekrem Bey'in tweet'inin altına ben tweet atınca millet bir onu okuyor bir beni. Atmış olduğu tweet'in bir çoğu yok oluyor çünkü doğru söylemiyor. İnsanları aldatıyor. Belgesiyle koyduğum zaman karizma gidiyor. Karizma gidince tek çare onun ekranında gözükmemem. Korkusundan beni yasaklıyor" ifadelerini kullandı.