Haberler
Giriş Tarihi : 04-02-2021 20:08   Güncelleme : 04-02-2021 20:08

Meral Akşener Yarın Adliyede İfade Verecek

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 5 Şubat Cuma (yarın) Saat 10.00'da, referandum sürecinde Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) hakaret ettiği iddiasıyla Ankara Adliyesi'nde ifade verecek.

Meral Akşener Yarın Adliyede İfade Verecek

Referandum sonuçlarının ardından Twitter hesabından paylaşımda bulunan Meral Akşener, "YSK suç işlemiştir. Türkiye 71 yıl sonra 1946 seçimlerinde yaşanan skandalların 2017 örneğini yaşıyor. Türkiye bu ayıbı sürdüremez" demişti. 

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, konuyla ilgili şu bilgilendirmede bulundu:

"31 Mart seçimlerinden hemen sonra genel başkanımız ile ilgili uyutulan bir soruşturma iddianameye çevrilerek dava açıldı. Bu davanın iki boyutu var. Bu dava 31 Mart seçimlerinden yani Millet İttifakı’nın büyükşehir belediyelerini almalarından hemen sonra nisan ayında iddianame açıldı. 16 Nisan referandumundaki mühürsüz oy pusulalarına ilişkin sayın genel başkanın yapmış olduğu bir açıklamayı Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı bir kamu görevlisine hakaret olarak kabul etmiş. Bununla ilgili bir soruşturma başlatılmış. Bu soruşturma her ne hikmetse 31 Mart sürecinden hemen sonra apar topar iddianame düzenlenerek dava açılmış. Yenilenen İstanbul seçimlerinden bir gün sonra da sayın genel başkanımız hakkında 2016 yılında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda bir soruşturma başlatıldı."