Haberler
Giriş Tarihi : 22-10-2020 17:10   Güncelleme : 22-10-2020 17:10

Metro Turizm Muavini 17 Yaşındaki Genç Kıza Cinsel İstismarda Bulundu

Metro Turizm muavininin, yolculuk esnasında 17 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu görüntüler ortaya çıktı.

Metro Turizm Muavini 17 Yaşındaki Genç Kıza Cinsel İstismarda Bulundu

Edirne'den İstanbul'a gelen Metro Turizm'in yolcu otobüsündeki muavin 17 yaşındaki E.H.'ye yolculuk sırasında cinsel istismarda bulundu.

Yan koltukta kendisini izleyerek cinsel istismarda bulunan muavini cep telefonuyla kayda alan genç kız videoyu sosyal medyada yayımladı. Büyük tepki toplayan görüntüler, gündem yaratırken skandallarıyla bir kez daha gündeme gelen Metro Turizm ise henüz bir açıklama gerçekleştirmedi.

Yaşadığı olay sonrası DHA mikrofonuna konuşan 17 yaşında ki E.H., "Edirne'den İstanbul'a giderken yolculuk sırasında muavin tarafından sözlü tacize uğradım ilk başta. Benim bir kaç kere yerimi değiştirdi. En arka sıraya geçtiğimde bir kaç kere dokundu bana. Benim yerimi değiştirdi, bende her defasında onun söylediklerine uydum. Belli bir süreden sonra gülmeye başladı. Ben de çok rahatsız oldum, ona bakmamaya gayret ettim. Daha sonra benim hizamdaki yan koltukta oturdu. Ben şüphelendim ilk başta, sonra ona bakmaya başladığımda rahatsız oldum ve videoya çektim. Her defasında yanıma geldi bana HES kodumu sordu. Yoksa alabileceğini söyledi. Daha sonra arkadan koluma dokunarak bana 'Poğaça ister misin' diye sordu. Ben de 'teşekkür ederim' diyerek önüme döndüm. Daha sonra o yanlışı yapmaya başladı. Sonra yanına giderek 'Ne yapmaya çalışıyorsun' diyerek tepki gösterdim. Ben tepki gösterince tuvaletinin olduğunu söyleyerek benden özür diledi ve 'afedersiniz' dedi. Bir süre sonra da oturduğu yerden kalktı. Sonra bende otobüsten inince de tavrımı korudum. Ben küçüğüm otobüste böyle şeyler yapması çok saçma. Durumu aileme bildirdim. Karakola gittik şikayetçi olduk. Ben büyüklerime sesleniyorum, böyle insanlar toplumda olmasın" diyerek tepki gösterdi.

İsmini vermek istemeyen gencin annesi ise, "Bu çok kötü bir durum. Biz evladımızı emanet ediyoruz bildiğimiz ve güvenilir bir firma olduğunu düşünerek. Ama yapılan çok yanlış bir şey. Benim çocuğum daha 17 yaşında ve reşit bile değil. Ben bir anne olarak bunun böyle kalmasını istemiyorum. Cezası neyse çekmesini istiyorum. Şikayetçi oldum, ne gerekiyorsa yaptım. Böyle kalsın istemiyorum, sonuçta herkesin evladı var. O şahısın halen dışarıda olduğunu da duyduk. Zaten sicili de temiz değilmiş, daha önce başka suçlar da işlemiş. Ben bir anne olarak bunun cezası neyse bulmasını istiyorum, tutuklansın. Böyle bir suçlu insanı nasıl işe alabiliyorlar" şeklinde konuştu.