Haberler
Giriş Tarihi : 07-10-2020 21:28   Güncelleme : 07-10-2020 21:28

MHP'li Semih Yalçın Prof. Dr. Çilingiroğlu'nu Tehdit Etti: Dilini Kökünden Kopartırız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Türk Tabipleri Birliği hususunda Devlet Bahçeli'yi eleştiren Profesör Doktor Mehmet Çilingiroğlu'nu tehdit etti.

MHP'li Semih Yalçın Prof. Dr. Çilingiroğlu'nu Tehdit Etti: Dilini Kökünden Kopartırız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Türk Tabipleri Birliği'nin kapatılmasını isteyen Devlet Bahçeli'yi eleştiren Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu'nu tehdit etti.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Semih Yalçın, Prof. Dr. Çilingiroğlu'nun Halk Tv'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik sözleri nedeniyle hedef aldı.

Tehditvari sözlerini bir tweet serisi haline getiren Yalçın, şu ifadeleri kullandı;

"Mehmet Çilingiroğlu adlı sözde bilim adamı ve FETÖ’cü müptezel, CHP’nin borazanı Halk TV’de bu gece fevkalade seviyesiz, edepsiz ve ahlak dışı ifadelerle Genel Başkan'ımız sayın Devlet Bahçeli’ye saldırdı.

Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız. Ne var ki Çilingiroğlu hayâsızı okyanus ötesinde, ağababalarının kucağına saklanıyor'

"Kabahat ondan çok, onu bizim üzerimize salarak havlatan Halk TV’de… CHP’nin davulunu çalan bu TV kanalın da sürekli olarak çeşitli bahanelerle MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapılıyor. Hem de en seviyesiz şekilde…

Halk TV’nin son edepsizliğinin sebebi ise Genel Başkan'ımızın Tabipler Birliği'nin kapatılması gerektiğine dair açıklamalarından duydukları endişe ve kin."

"Çünkü adının başında Türk sıfatı bulunan Tabipler Birliği'nin yönetimi Türk düşmanlarının elinde. Başkanı Fincancı, PKK yanlısı bir militan.

Arkasında HDP’den çok CHP’nin durduğu Tabipler Birliği’ndeki bu ihanet yapılanmasını MHP lideri sayın Bahçeli’nin deşifre etmesi, iki partide de deprem etkisi yarattı.

Bilinsin ki siyasette kirli ortaklıkları su yüzüne çıkaran MHP, daha birçok maskeyi indirip ardındaki ihanet suretlerini göstermeye devam edecek."

RTÜK'E SESLENDİ

"Sayın Genel Başkan'ımıza dönük tahrik kokan alçakça küfür ve saldırıya çanak tutarak, FETÖ’nün it uşaklarını üzerimize saldırtan Halk TV’yi şiddetle kınıyor, bu maksatlı ve rezil yayın anlayışı hakkında işlem yapılması için ilgili mercileri göreve davet ediyoruz."