Haberler
Giriş Tarihi : 27-01-2021 10:21   Güncelleme : 27-01-2021 10:21

Milletvekilleri Aşı Yaptıracak mı Anlaşmazlığı

TBMM ile Sağlık Bakanlığı'nın arasındaki protokol gereği vekillerin pazartesi gününden itibaren aşılanacağı gündeme geldi.

Milletvekilleri Aşı Yaptıracak mı Anlaşmazlığı

HaberTürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, aktardığı kulis bilgisinde, "TBMM, Sağlık Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılmasını sağlayacakmış" dedi.

Sarıkaya yazısında, "Meclis bu hafta ele almayı planladığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’nu bu hafta içinde çıkarıp tekrar 'aşı tatiline' girecek. Aslında bu cümleyi duyunca benim de aklıma ilköğretim yıllarında karşılaştığımız tatil durumu geldi. Aktarıldığına göre TBMM Sağlık Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılmasını sağlayacakmış. Bir yığılma olmaması, milletvekillerinin diledikleri yerde aşılarını yaptırmalarına olanak tanınması için bir hafta daha tatile girmesi hedefleniyormuş" ifadelerini kullandı.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop ise yazının yayımlanmasının hemen ardından haberi yalanladı. Şentop, Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada şöyle dedi: "Meclis bu hafta ele almayı planladığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’nu bu hafta içinde çıkarıp tekrar 'aşı tatiline' girecek. Aslında bu cümleyi duyunca benim de aklıma ilköğretim yıllarında karşılaştığımız tatil durumu geldi. Aktarıldığına göre TBMM Sağlık Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılmasını sağlayacakmış. Bir yığılma olmaması, milletvekillerinin diledikleri yerde aşılarını yaptırmalarına olanak tanınması için bir hafta daha tatile girmesi hedefleniyormuş."