Haberler
Giriş Tarihi : 13-09-2021 15:41   Güncelleme : 13-09-2021 15:41

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Okullarda İkili Sisteme Geçilebilir

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yüz yüze eğitime yönelik açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Okullarda İkili Sisteme Geçilebilir

Yüz yüze eğitimin geleceğine ilişkin olarak TRT Haber canlı yayınında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Okulların açık kalması, milli güvenlik meselesidi" dedi.

"Okullar açık kalacak, yüz yüze eğitimi inşallah devam ettireceğiz" diyen Özer, "Tüm okullarımızda uyulması gereken kuralları belirledik. Okullarımızın açık kalması için her türlü tedbir alınacak. Vakaların yaygınlaşması durumunda okulla ilgili değil sınıfla ilgili karar alacağız. Okullar açık kalmaya devam edecek" diye konuştu.

Yüz yüze eğitime ilişkin olarak il il ya da ilçe ilçe değil okul okul karar alınacağını belirten Özer, "Problemin olduğu okulda ikili sisteme geçilebilir" ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerin Aşılanma Oranı Türkiye Ortalamasından Yüksek

Öğretmenlerin aşılama oranlarının Türkiye ortalamasından yüksek olduğunu belirten Özer, "En az bir doz aşı olan öğretmen oranı yüzde 91’e çıktı. İki doz aşı olan öğretmenlerin oranı yüzde 78. Öğretmenlerimiz sadece kendi sağlıkları için değil toplumda örnek olma açısından da çok başarılılar" dedi.

Veli Rızası Olmaksızın PCR Testi Yok

"Öğrencilerle ilgili ne aşı ne PCR zorunluluğu var. Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak. Uygulamanın ne zaman başlayacağını yakında Sağlık Bakanlığımız açıklayacak" diyen Özer yeni atamalara ilişkin olarak ise 1"5 bin yeni atama ek atama değil bu. 2020 KPSS’sine girenler diyor ki 2021’ler bu hakkı kullanmasın. Süresi geçmemiş tüm adaylara başvuru hakkı tanıdık. Tüm öğretmenlerimize eşit bir şekilde kapı açtık. En yüksek puanda olan öğretmeni sisteme dahil etmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.