Haberler
Giriş Tarihi : 25-10-2020 16:59   Güncelleme : 25-10-2020 16:59

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Çamlıdere Belediye Başkanının İddialarına Yalanlama

Milli Eğitim Bakanlığı, Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can'ın gündeme getirdiği 'atamalarda torpil' iddialarını yalanladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Çamlıdere Belediye Başkanının İddialarına Yalanlama

Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara'nın Çamlıdere ilçesine atanan bir öğretmenin görevlendirme süreçleriyle ilgili kamuoyuna yansıyan iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, öğretmen görevlendirme süreçlerinin, ilgili mevzuat çerçevesinde, söz konusu eğitim kurumunun ihtiyaç durumu göz önünde bulundurularak planlandığına dikkat çekilerek, "Çamlıdere ilçemizdeki öğretmenlerimizin görevlendirme başvuruları da bu koşullar doğrultusunda değerlendirilerek gerçekleştirilmiştir. Öğretmenlerimizin sınav, eş durumu ve sağlık mazereti gibi nedenlerle görev yeri değiştime talepleri yasal hükümlerce güvence altına alınmış haklarıdır. Öğretmenlerimize ve Sayın Bakanımıza yöneltilen mesnetsiz iddialarla ilgili gerekli hukuki süreçler başlatılmıştır" denildi.

Çamlıdere'deki iddiaları ilk olarak ilçenin AKP'li Belediye Başkanı Hazım Caner Can gündeme getirmiş ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a; "Bakanlığı sen mi yönetiyorsun, kardeşin mi?" sorusunu sorarak atamalarda torpil olduğuna işaret etmişti.