Haberler
Giriş Tarihi : 04-10-2021 09:08   Güncelleme : 04-10-2021 09:08

Milli Takım Kampında Sporculara Psikolojik Şiddet

Milli takım kampında milli sporculara psikolojik şiddet uygulandığı ortaya çıktı.

Milli Takım Kampında Sporculara Psikolojik Şiddet

Milli serbest dalışçı Fatma Uruk, milli takım kampında psikolojik şiddete ve ayrımcılığa maruz bırakıldığını, kamptan ayrılmasına ise izin verilmediğini açıkladı.

Dünya rekortmeni milli serbest dalışçımız Uruk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Milli takım kampımda, psikolojik şiddet ve federasyon tarafından ayrımcılığa maruz kalmaktayım. Bu olayları daha önce yaşadığım için kampa gelmeme talebimi daha önce kendilerine iletmiştim fakat kabul edilmedi. Şimdi de buradan ayrılmama izin verilmiyor.

Yaşadığım cendere bu tweetle kayda geçsin. Üzüntüden ne yazacağımı bile bilmiyorum. Fiziken de psikolojik olarak da çökmüş durumdayım. Hakkımı kanıtlayabildiğim ölçüde arayacağım. Bana Meksika'da kalmaktan korkmadın mı nasıl dayandın diye soruyordunuz doğru cevabı şimdi vereyim.

O koşullar bile burada yaşadıklarımdan iyiydi ve devam etmek için başka şansım yoktu. Ve ben yine yoluma devam edeceğim hiç merak etmeyin. Evet bu tweeti utanarak atıyorum ama atıyorum" ifadelerini kullandı.

Üç Kez Üst Üste Dünya Rekoru Kırdı

Milli serbest dalışçımız Fatma Uruk daha önce yaptığı rekor denemelerinde üç kez üst üste dünya rekoru kırarak paletsiz değişken ağırlık dalışında 77 metreye kadar inmişti.