Haberler
Giriş Tarihi : 08-04-2021 10:52   Güncelleme : 08-04-2021 10:52

Motokuryenin Hayatına Mal Olan Kazada Yeni Gelişme

İstanbul Üsküdar'da motosikletli kuryeye çarparak ölümüne sebep olan sürücü, 30 bin lira kefaletle adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Motokuryenin yakınları duruma isyan etti.

Motokuryenin Hayatına Mal Olan Kazada Yeni Gelişme

Geçtiğimiz pazar günü Üsküdar'da meydana gelen ve motokurye Serdar Bedir'in hayatına mâl olan olayda, alkollü olduğu iddia edilen O.P. isimli şüpheli direksiyon hakimiyetini kaybederek yol kenarındaki motokuryeye çarpmış ve kayıplara karışmıştı.

Şüphelinin mahkemedeki savunmasında "Pazar günü arabada benimle birlikte 5 kişi vardı. Üsküdar Hasimpaşa taraflarında yolda giderken araba sağ tarafa doğru kaymaya başladı. Ortalama hızım 60-70 km arasındaydı. Kendi kendime 'araba kayıyor mu' dedim. Ben saniyelik birisine vurdum ancak vurduğumu görmedim. Motora vurduğumu gördüm. Bir müddet sonra durdum. Araçtan indik, geriye doğru geldik. Şahıs yerde yatıyordu. Bayağı kan akıyordu. Arkadaşım ambulansı aradı. Polis ve ambulans geldi. Daha sonra olay yerinden yaya olarak kaçtık. Olaydan önce alkol almadık. Araba içerisinde alkol alan kimse de yoktu. Çok pişmanım" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Mahkeme, şüpheli hakkında "taksirli ölüme sebebiyet verme" suçundan yurt dışına çıkış yasağı, İstanbul İl sınırları içinde kalma, sürücü belgesini teslim etme, haftada 3 gün imza atma ve 30 bin lira güvence bedeli ödeme şeklindeki adli kontrol kararıyla tahliye kararı verdi.

Olay yerinde hayatını kaybeden Serdar Bedir'in ailesi, mahkeme kararına isyan etti. Serdar Bedir'in annesi Latife Bedir, “Benim çocuğumun kanı yerde kalmasın. Kör noktada kaldığını, görmediğini söylüyorlar. Kameralar incelensin, gereği yapılsın” diye konuştu. Kardeşi Mustafa Bedir ise, “Çok üzgünüm. Merhum ağabeyimdi. Rahmetli babamızı da böyle bir kazada kaybettik. Bu caniliğin bir son bulmasını istiyoruz. Hakkın, adaletin yerine bulacağını biliyorum” dedi.

Serdar Bedir'in eşi Berrin Bedir, "Eşim ekmeğinin peşindeydi. İşine gidiyor. Bir yere yemek siparişini bırakıyor. Daha sonra motora döndüğü sırada olay meydana geliyor. Alkollü olan 5 kişi, sokağa çıkma yasağının olduğu gün aracıyla birlikte aşırı hızlı bir şekilde hakimiyetini kaybederek eşime çarpıyor. Kazada maalesef eşim hayatını kaybediyor. İnsanlar hayvanlara çarptığı zaman bile sorumluluk alıp veterinere götürüyor, vicdan azabı çekiyorlar. Kameralarda alkollü oldukları, maskesiz oldukları ve sigara içtikleri görülüyor. Ancak ifadelerinde yalanlıyorlar, ifadeleri çelişkili. Adalet istiyoruz" ifadelerini kullandı.