Haberler
Giriş Tarihi : 31-12-2020 00:27   Güncelleme : 31-12-2020 00:27

Muğla'da Fabrika Yangını

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir pelet fabrikası, marangozhane ve talaş sıkıştırma atölyesinde yangın çıktı.

Muğla'da Fabrika Yangını

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir pelet fabrikası, marangozhane ve talaş sıkıştırma atölyesinde yangın çıktı. Çıkan yangın sonucunda tüm iş yeri küle dönerken iş makinaları ve itfaiye ekipleri müdahale etmek için seferber oldu.

Bodrum-Turgutreis karayolu Yahşi Kavşağı yakınında faaliyet gösteren marangozhane ve pelet üretim fabrikasında, akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen sebepten ötürü işyerini alevler sardı. İşyeri içerisinde bulunan malzemelerin tutuştuğu yangın, işletmenin bin metrekareye yakın kapalı alanının tamamını etkisi altına aldı. Yoğun alevler nedeniyle içerideki yangına etkili müdahale yapmakta büyük zorluk yaşandı.

Yangının haber verilmesinin ardından itfaiye, polis, sağlık ve zabıta ekibi olay yerine sevk edildi. İşyerinin üzerinden geçen yüksek gerilim hattındaki enerji güvenlik amacıyla AYDEM ekipleri tarafından kesildi. İlçesinin batı bölgesinde bu sebeple elektrik kesintisi yaşandı.

Yangın iş makinelerinin de desteğiyle, itfaiye ekipleri tarafından söndürülmeye çalışıldı. Olay yerine gelen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip etti. 3 saat süren çalışmaların ardından yangın söndürülürken, fabrika küle döndü. İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları sürüyor.