Haberler
Giriş Tarihi : 27-10-2020 15:47   Güncelleme : 27-10-2020 15:47

Muharrem İnce Memleket Hareketi'nin Kurucularını Açıklayacak

CHP eski milletvekili Muharrem İnce, Memleket Hareketi'nin kurucularını bir iki gün içinde açıklayacağını söyledi.

Muharrem İnce Memleket Hareketi'nin Kurucularını Açıklayacak

100 Günde Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce, il il gezmeye devam ederken bugün harekat hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

İnce, Memleket Hareketi'nin kurucuları olarak önce 'biz kimiz, ne istiyoruz' sorularına yanıt bulacaklarını belirterek, "Biz ülkenin yetenekli evlatlarının harcanmamasını istiyoruz. Bu yetenekli evlatlar bir laboratuvarda çalışan bir araştırmacı, bir mühendis de olabilir, çok iyi peynir yapan bir köylü de olabilir, çok iyi örgü ören birisi de olabilir, çok iyi hayvan besleyen birisi de olabilir, çok iyi bir doktor da olabilir. Ama bu ülkenin yetenekli evlatları var. Bunlar harcanıyor ne yazık ki. Biz bu ülkede bu insanların geleceğe huzurla, güvenle bakmaları için yeteneklerini değerlendirmelerini istiyoruz ve 'rahatını bozan insanlar' olarak bu ülkenin iyi okullarında okumuş, daha önce siyasetle pek uğraşmamış arkadaşlarımla birlikte ne istiyoruz, nasıl yapacağız, neyi yapacağız onları açıklayacağız" şeklinde konuştu. 

Harekata Manifesto Yazacağını Söyledi

29 Ekim'den sonra manifesto yazmaya başlayacağını ifade eden İnce, "Yarın İstanbul'da çalışmalarımız olacak. Pandemi koşulları zorluyor. Tedbir alarak çalıştığımız için zaman olarak bir şey söylemem doğru olmaz. Belki bakarsınız sokağa çıkma yasağı gelebilir, onun için biraz yavaş gidiyor pandemi koşullarında; ama yılbaşını bulmaz. Hepsi yeni isim zaten, isimleri bir iki gün içinde açıklayacağız" dedi.