Haberler
Giriş Tarihi : 24-11-2020 22:57   Güncelleme : 24-11-2020 23:06

Muharrem İnce: Yeni Bir Parti Kuracağız

Bir televizyon programına katılan Muharrem İnce, "CHP'yi düzeltmezsek yeni parti kuracağız" dedi.

Muharrem İnce: Yeni Bir Parti Kuracağız

Bir televizyon programına katılan Muharrem İnce parti kurup kurmayacağına ilişkin soruları yanıtladı.

Haber Global'de yayınlanan Az Önce Konuştum programına katılan Muharrem İnce, "Benim CHP ile bir problemim yok. Ben 'Altı Ok'a inanıyorum. 40 yılım burada geçmiş. Eriyor iktidar ama muhalefet büyümüyor. Son 3 ayda tartıştıklarımıza bakın: Atatürk diyemeyen CHP'li il başkanı, Azerbaycan'la ilgili çelişkili açıklamalar, ABD'den demokrasi dilenme..." şeklinde konuştu. 

İnce, "CHP'yi düzeltebilirsek düzelteceğiz yoksa parti kuracağız. Şehir şehir gezip dinliyoruz. Pandemi döneminde zor oluyor. Doğu yapmışız ki CHP de gezmeye başladı. Ama deniz kenarlarını gezmeye başladılar. Yoksul kesime gidemediler. Ocak sonunda kadromuzun tümüyle ortaya çıkacağız ve diyeceğiz ki: Bizim yolumuz budur. Şu ana kadar gördüğüm şu: İnsanlar diyorlar ki 'Biz bu iktidardan da bu muhalefetten de memnun değiliz. Parti kur'." diyerek parti kuracağı yönünde sinyaller vermeye devam etti.

İnce, "Ben Türk'üm ancak evrensel değerlere de inanıyorum. Müslüman'm ancak laik bir devlette yaşam istiyorum. CHP'nin başarılı olmasını istiyorum. Bu seçimlerde sadece bizim başarımız yok 'Erdoğan gitsin de ne olursa olsun' oyları da var.  Adaylardan da başarılı olan var" dedi..  

İnce, "Muharrem İnce'yi kim destekliyor" sorusunu da "Ben, Tayyip Erdoğan ile davalığım. Ben Erdoğan'ı yenmek isteyen biriyim beni neden desteklesin? Tayyip Erdoğan seçim döneminde benden korkttu. Şu anki CHP yönetiminden de gayet memnun işine gelen tarafı bu çünkü. 10 gün içinde bekliyorum CHP'den toplumu ilgilendirmeyen bir konu daha gelecek. Böyle muhalefet olabilir mi?" şeklinde yanıtladı.