Haberler
Giriş Tarihi : 11-09-2020 14:16   Güncelleme : 11-09-2020 14:16

Muhittin Böcek Solunum Cihazına Bağlandı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in entübe edilerek solunum cihazına bağlandığını açıkladı.

Muhittin Böcek Solunum Cihazına Bağlandı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumuyla ilgili soruları yanıtladı. Başkan Böcek'in durumunun stabil olduğunu belirten Özkan, akciğerlerindeki tahribat nedeniyle yoğun bakımdaki tedavisi uyutularak sürdürüldüğünü ve entübe edildiğini aktardı.

Prof. Dr. Özlenen Özkan'ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Hastaneyle çok yakın iş birliği halindeyiz. Sürekli haber alıyoruz, iletişim halindeyiz. Gerekli destekleri her zaman verdiğimizi, ne zaman isterlerse yine bünyemize alacağımızı her zaman biliyorlar. Herkes çok rahat o anlamda, hem hastane yönetimi hem de başkanımızın yakınları. Maalesef entübe edilmek durumunda kalındı, bildiğim kadarıyla. Sabah bilgi aldım. Her geçen gün 'bir tık daha iyiye gidiyor' denildi. O iyi bir şey.

Ancak yoğun bakımdaki bir hasta için yine de yüzde yüz konuşmak çok uygun olmaz. Yoğun bakımdaki her hasta için bu böyledir. Bir dakika sonra ne olacağını bilemezsiniz makineye bağlı bir hastanın. Makineye bağlı şu anda, o anlamda takipleri devam ediyor. Çok kısa bir zamanda olmasa da yavaş yavaş iyileşecek. İnşallah iyileşip sevdiklerine kavuşur, dualarımız onunla."