Haberler
Giriş Tarihi : 24-09-2021 12:33   Güncelleme : 24-09-2021 12:41

Mürteci Yeni Şafak Yazarı: İktidara Zarar Verecekse Doğruları Söylemek Caiz Değildir

Mürteci Yeni Şafak gazetesi yazarı Hayrettin Karaman'ın "İktidara zarar verecekse haksızlık ve yanlışlardan şikayetle doğruları söylemek caizdir diyemem" dediği bildirildi.

Mürteci Yeni Şafak Yazarı: İktidara Zarar Verecekse Doğruları Söylemek Caiz Değildir

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın BM 76. Genel Kurulu için ABD'ye gidişi ekseninde "Dünyaya adalet bize bulgur mu!" başlıklı bir yazı kaleme alan Karar gazetesi yazarı Akif Beki, ilahiyatçı Hayrettin Karaman'ın skandal sözlerini aktardı.

"Cumhurbaşkanı giderken söyledi, Amerika dönüşü bizzat ilgilenmek suretiyle marketlerdeki fahiş fiyat zulmünün üstüne üstüne gidecek. Bu, zulmün mağduru millet de dişini sıkıp adaletin bize getirilmesini bekliyor demek değil mi? Yönetenler beklentinin farkında, yardımcı medyaları da bunu biliyor ama önceliği dünyaya veriyorlar ne hikmetse, ülkelerinden başlamıyorlar" diyen Beki, "İlahiyatçı Hayrettin Karaman Hoca da ‘yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edip adaleti tesise önce bizden başlasanız’ diye iktidarı uyarmak yerine cemaati uyarıyor" ifadelerini kullandı.

Karaman'ın tavrının cemaate zaten hayrının bulunmadığını belirten Beki, böyle savunmanın iktidara iyilik anlamına gelmediğini, tam tersine yanlışta ısrara teşvik ettiğini kaydetti. Eleştiriler yöneltilse iktidarın durumunu düzeltebileceğini belirten Beki, "Tersini yapsa belki iktidar yanlışlarını düzeltecek, homurdanmayı ve şikayeti kesmesi için cemaati uyarmasına da gerek kalmayacak. Herkes kazanacak. Din de haksızlığa alet edilmeyecek" dedi.

Karaman'ın skandal sözlerini aktaran Beki yazısında "Fakat Hoca, şu tarz uyarılarını kah Yeni Şafak kah WhatsApp gruplarından sürdürüyor: 'Bu iktidardan pek çok beklentiniz gerçekleşti, camiayı hayretle izliyorum, bak demedi demeyin, sonra Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz, iktidara zarar verecekse haksızlık ve yanlışlardan şikayetle doğruları söylemek caizdir diyemem'" ifadelerini kullandı.